27 Niedziela Zwykła - 08.10.2017 r.

W tę niedzielę:

 1. W ramach obchodów Dnia papieskiego ,przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.
 2. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich, studenckiej i starszej zatytułowane „JESTEM – od tego wszystko się zaczyna” rozpoczną się jutro na Mszy o 19.00 i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi dominikanin, o. Tomasz Nowak. Natomiast dziś spotkanie z Jackiem Pulikowskim pt. Szczęście w życiu o godzinie 19.15 w amfiteatrze.

W tym tygodniu:

 1. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje ” Oddani Miłości Miłosiernej”, które rozpoczniemy w środę o godz. 19.30 w amfiteatrze. Przez pięć kolejnych spotkań pragniemy przybliżyć podstawowy charyzmat Wspólnoty. Rekolekcjom przewodniczyć będzie opiekun wspólnoty o. Radomir.
 2. W piątek13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie  Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją. Tego dnia  kończą się obchody jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Z tej okazji wprowadzimy do naszej parafii relikwie świętych dzieci Fatimskiej Hiacynty i Franciszka przywiezione z Fatimy w ramach ostatniej parafialnej pielgrzymki do Fatimy.

W przyszłą niedzielę:

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze św. w intencji Nauczycieli i Wychowawców o godzinie 11.30.
 2. Kolejny cykl kazań katechizmowych w naszym kościele poświęconych Kościołowi świętemu w przyszłą niedzielę.  

Ogłoszenia różne:

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 57 (dawne Gimnazjum nr 7) informuje, że w dniu 14 października – sobota – od godziny 9.00 w szkole będą odbywać się ćwiczenia służb ratowniczych. W czasie trwania pozoracji na teren obiektu będą wjeżdżać ambulanse i wozy ratownicze bez używania sygnałów dźwiękowych. Prosimy o nie telefonowanie na numery alarmowe.
 2. Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierny Samarytanin” działająca przy naszej parafii zaprasza na rekolekcje “Odnowy Wiary”.Rozpoczną się 19 października, o godz.19.00 w sali FZŚ i potrwają przez kilka następnych czwartków. Rekolekcje te mają na celu odkrycie Bożej miłości w codziennym życiu oraz odnowienie i pogłębienie relacji z Jezusem w mocy Ducha Świętego.
 3. Organizatorzy ogólnopolskiej akcji Szlachetna paczka poszukują nowych wolontariuszy z naszego rejonu. Informacje na plakacie przed kościołem.
 4. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury na misje. Ze zbiórki makulatury otrzymaliśmy 2 784 zł.
 5. Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I – tydzień (od 1 listopada) z osiedla Konstantynów II – tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie a w ostatnim tygodniu od 27 listopada nieoznaczone.
 6. Dziś do kawiarenki „U Franka” na jesienne smaki ciasta, kawy i gorącej czekolady zapraszają dziś członkowie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. Z okazji przypadającego w sobotę  Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.
 8. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Joanna Jakiewicz z ul. Herbowej, Anna Stachowiak z ul. Krasinskiego, Leszek Machowski z ul. Herbowej i Zygmunt Łupina z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..
 10. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, które zwrócą się teraz do nas z prośbą.