26 Niedziela Zwykła - 01.10.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. Prosiła też o modlitwę w intencji grzeszników, ponieważ wielu z nich idzie do piekła, dlatego że nikt się za nich nie modli. Dziś zaczyna się miesiąc Różańca św., który będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki środy i czwartki o godzinie 16.45. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.
 2. Spektakl Życie zwyczajne siostry F. w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu dziś o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Ten spektakl,  to  dynamiczna opowieść o życiu codziennym św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przedstawiona na podstawie narracji znanych jej osób. To wydarzenie jest realizowane w ramach VIII edycji Z Kulturą do Nieba. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

W tym tygodniu:

 1. W środę – 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franiczka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafia Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 6.00 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30,10.00, 16.30 i o 18.00 uroczysta Suma po której będzie Transitus – nabożeństwo pamiątki śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył O. Andrzej Kiejza – nasz prowincjał. Na wieczornej Mszy św. zostaną poświęcone płaskorzeźby na prezbiterium. Zapraszamy na tę Msze św. także fundatorów stacji, za których będzie odprawiana Msza sw.
 2. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. ucałowanie relikwii św. Faustyny.  
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.
 • I piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy.  Spowiedź  pół godziny przed Mszami św. Dla dzieci od   16.00 spowiedź i  Msza św. o godz. 16.30.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00 i po Mszy nabożeństwo zakończone procesją. Jest to dzień szczególnej modlitwy wszystkich Polaków w intencji naszej Ojczyzny w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic, w którym wierni z naszej parafii biorą udział. Zapraszamy tych, którym losy Ojczyzny nie są obojętne do uczestnictwa w wieczornej Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca o 19:00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania. 
 2. Ksiądz dziekan zaprasza na odpust Matki Bożej Różańcowej – święto patronalne parafii przy ul Bursztynowej w sobotę o godzinie 11.00 podczas której Kościół zostanie ogłoszony Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.

W przyszłą niedzielę:

 1. W ramach XVII Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę ofiary składane przed kościołem do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. W ostatnim roku stypendiami w całej Polsce zostało objęte ponad 2500 osób.
 2. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na rekolekcje Na dobry początek. Rozpoczną się spotkaniem z Jackiem Pulikowskim pt. Szczęście w życiu w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Od poniedziałku 9 października do środy rekolekcje poprowadzi  Tomasz Nowak – dominikanin. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

    Ogłoszenia inne:

 1. Po wakacyjnej przerwie od poniedziałku otwarta jest siłownia Wyciskajka od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00- 21.00. Zachęcamy do aktywnej formy spędzania czasu.
 2. Koło fotograficzne działające przy naszej parafii zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacjach. Odbędzie się ono we wtorek o godzinie 18 w sali konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się fotografią i chcące rozwijać swoją pasję w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.
 3. Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.
 4. Trwa zbiórka Wspieramy materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii do poniedziałku włącznie.
 5. Po wakacyjnej przerwie dziś do kawiarenki u Franka na domowe ciasto i jesienną kawę zapraszają członkowie Domowego Kościoła.
 6. Zakończyły się różne formy wakacyjnego odpoczynku organizowane dla dzieci młodzieży z naszej parafii. W wakacjach na Poczekajce uczestniczyło w dwóch turnusach 58 dzieci. W oazach, wyjeździcie duszpasterstwa młodzieży, rekolekcjach dla duszpasterstw  i obozach harcerskich uczestniczyło ponad 300 osób. Wszystkie formy wypoczynku zostały dofinansowane ze środków zebranych podczas Dni parafii, ze środków Stowarzyszenia i parafialnych  na kwotę  27 000 tys. zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to dzieło i tym którzy włączyli się w prowadzenie  i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu swoim i  Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka za Waszą hojność w przekazaniu 1% z podatków. W tym roku Urzędy Skarbowe przekazały nam kwotę 39 650,40   zł. Pozwoli to nam lepiej przygotować dzieła prowadzone przez parafię i Stowarzyszenie. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie wykonane prace remontowe w kościele.
 7. W ostatnim tygodniu został poddany renowacji krzyż misyjny, stojący przed kościołem. Rozpoczyna to przygotowania do misji ewangelizacyjnych, które będą w naszej parafii od 22 lutego przyszłego roku.
 8. Wszystkim studentom, także naszym braciom klerykom rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy i obfitości darów Ducha Świętego. Niech obfitość Bożych darów stanie się  udziałem waszych Rodzin a św. Franciszek – patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Boga.
 9. Gościmy w naszej parafii pana Romana Kępińskiego – autora rymowanych ewangelii pisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Zwróci się on do nas w kilku słowach.