Nowenna i Odpust św. O.Franciszka z Asyżu – Patrona Kościoła - 04.10.2016 r.

W środę– 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franciszka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafialnej. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku świątecznym o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30.  O godzinie 18.00 uroczysta Suma, po której będzie miał miejsce – Transitus” – nabożeństwo Pamiątki Śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii.  Sumie odpustowej będzie przewodniczył Andrzej Kiejza – nasz prowincjał. Na wieczornej Mszy św. zostaną poświęcone płaskorzeźby na prezbiterium. Zapraszamy na tę Msze św. także fundatorów stacji, za których będzie odprawiana Msza sw. Gorąco zapraszamy.