22 Niedziela Zwykła - 03.09.2017 r.

I.W  tym tygodniu:

 1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:
 • O godzinie 9.00 – IX Liceum Ogólnokształcącego (w starym kościele)
 • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego, Gimnazjum, i Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w czwartek 7 września o godzinie 8.45.
 1. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypada w piątek . Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Tego dnia podczas każdej mszy św. odmówimy Akt poświecenia  Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu  Maryi . na stolikach z prasą do wzięcia broszurka  z Aktem poświecenia.  
 2. W przyszłą niedzielę:
 3. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszła niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30.
 4. Msza św. dla dzieci przedszkolnych od niedzieli  17 września o godzinie 11.30 w starym kościele.

III. Ogłoszenia różne:

 1. Rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza naszą parafią a chcących, aby ich dziecko przygotowywało się do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie tych dzieci w miesiącu wrześniu w kancelarii parafia Pierwsza Msza św. dla dzieci klas III. grup komunijnych z rodzicami będzie w niedzielę 24 września o godz. 14.10.
 2. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.
 3. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o odebranie wiadomości E-mail dotyczącej pierwszej części egzaminu.
 4. W związku z remontem ul Monte Cassino bardzo prosimy o korzystanie w niedzielę z bezpłatnego  parkingu na ul. Pielęgniarek za ogrodem klasztornym.
 5. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku: Niedziela ciekawy artykuł: Powrót do szkoły – towarzyszeniu rodziców dzieciom w zdobywaniu wiedzy a także obrazek Matki Bożej z nowymi koronami i modlitwą jubileuszową. w Gościu Niedzielnym  artykuł: Niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą – o wartości spotkania z Bogiem w dzień święty. Są także nowe wydania dwutygodnika Droga, Trzeźwymi Bądźcie i Mały Gość Niedzielny. Jest jeszcze bezpłatne wydanie Dobre Nowiny.
 • Od 1 września posługę organisty w naszej parafii podjął pan Tomasz Wnuk. Życzymy Panu Bożego Błogosławieństwa, radości i satysfakcji z posługi w naszej parafii.
 • Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień życzymy trwania w łasce Bożej i odwagi życia według przykazań Bożych.