21 Niedziela Zwykła - 27.08.2017 r.

I. W tę niedziele:

1. W dniu dzisiejszym możemy wesprzeć akcje CARITAS: Tornister pełen usmiechu. wspieramy szansę edukacyjne uczniów poprzez zbiórkę funduszy składanych do skarbonka przy wyjścia chyba z kościoła na zakup i wyposażenie wyprawę szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. 

II. W tym tygodniu:

2.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  • I piątek – dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  • I sobota – Msza św. z  Nieszporami o godzinie 18.00  i  nabożeństwo zakończone procesją.

3. Pierwsza po wakacjach próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w sali muzycznej nr 2. Zapraszamy także osoby chętne do śpiewania w chórze.

4. Pielgrzymka do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe wyruszy z naszej parafii w przyszłą sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy.

III. W przyszłą niedzielę:

5.Od przyszłej niedzieli nie będzie juz wakacyjnej Mszy św. o godzinie 19.30. Powróci Msza św. o godzinie 16.00.

6.Rozpoczęcie nowego Roku szkolnego dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 38 i nowej Szkoły Podstawowej nr 57 z oddziałami gimnazjalnymi (  dawne Gimnazjum nr 7) w przyszłą niedzielę na Mszy św.  O godzinie 11.30. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i Rodziców. .

IV. Ogłoszenia różne:

  1. Od pierwszej niedzieli wrzesnia  schola dziecięca „Barka”  wznawia śpiew na Mszy św. o godzinie 11.30. W zwiazku z tym zapraszamy na pierwszą próbę po wakacjach w piatek 1 wrzesnia o  godzinie 17.30 w sali nr 2.  Zapraszamy też te dzieci, które chcą śpiewać w scholii.  
  2. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.
  4. Dziś żegnamy Pana Pawła Skakowskiego – naszego organistę, który z końcem sierpnia kończy pracę w naszej parafii, ze względu na zmianę miejsca zamieszkania. Dziękujemy Panu za posługę w naszej parafii: za wielką życzliwość i dyspozycyjność. Dzięki Pana pracy powstał prężny chór parafialny, który jest wizytówką naszej parafii. Życzymy Panu Bożego Błogosławieństwa i dużo sił do podejmowania nowych zadań a Maryja – Patronka naszej parafii niech wyprasza potrzebne łaski.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Edward  Krawczyk z ul. Juranda i Andrzej Wojcik z ul. Krasinskiego. .  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….