20 Niedziela Zwykła - 20.08.2017 r.

 1. W tym tygodniu:
 2. We wtorek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii
 3. Msza św. za wstawiennictwem św. O.  Pio w środę  o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.
 4. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w sobotę. Msze św. w naszym kościele według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o N.M.P. Msze św. o godzinie 6.30.7.30, 8.30, 10.00, 16.30, i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym Narodem w 300. rocznicę koronacji obrazu.
 5. Ogłoszenia inne:.
 6. Wszystkim pielgrzymom, którzy uczestniczyli w Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach oraz parafii i klasztoru. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem pielgrzymki, zorganizowaniem transportu, miejsc noclegowych, opieki medycznej, wyżywienia i porządku. W szczególny sposób dziękujemy przewodnikowi naszej grupy 3 „brązowej”, Tomaszowi Mantykowi i O. Andrzejowi Derdziukowi, kapłanom a także Braciom uczestniczącym w tej pielgrzymce i innych pielgrzymkach.
 7. Do środy można się jeszcze zapisać na furcie klasztornej na wyjazd na Golgotę Młodych w  Serpelicach – w dniach 24 -28 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 8. Zachęcamy do objerzenia nowego filmu hiszpańskich twórców „Fatima. Ostatnia tajemnica” stworzonego specjalnie z okazji 100-lecia objawień Fatimskich. Projekcje filmu w kinie Bajka.
 9. Przedszkole z wartościami „POZWALAMY DZIECIOM” przy ul. Agatowej 18B Przedszkole w którym integruje się wartości chrześcijańskie z podstawą programową. Serdecznie zapraszamy do nowego przedszkola.
 10. W dniu dzisiejszym ofiarami złożonymi do puszek możemy wspomóc Ofiary burz i nawałnic jakie w ostatnim czasie przeszły przez Polskę.20  Skarbony przy drzwiach kościoła.
 11. Brakuje nam jeszcze dla 12 osób noclegu dla Pielgrzymki osób niewidomych i niedowidzących z Dzierżoniowa, których będziemy gościć w naszej parafii na jeden nocleg z 8 na 9 września. Pomoc polega na przyjęciu dwóch osób – osoby niewidzącej i opiekuna na jeden nocleg z 8 na 9 września z kolacją i śniadaniem. Gości odbierzemy z pod kościoła na Poczekajce. Zachęcamy do okazania gościnności chrześcijańskiej. Gotowość przyjęcia można zgłosić w zakrystii
 12. Zapraszamy do Punktu Książki,, gdzie można także nabyć podręczniki do religii do wszystkich klas. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: Różaniec do granic – o niezwykłej inicjatywie otoczenia granic naszej Ojczyzny modlitwą różańcową. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny – ciekawy artykuł: Niewidzialna armia – o owocach duchowej adopcji dziecka poczętego.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim się spotykamy z Waszej Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra wspartej Bożym Błogosławieństwem i opieką Matki Bożej Częstochowskiej.