17 Niedziela Zwykła - 30.07.2017 r.

I. W tym tygodniu:

 1. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w w poniedziałek – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia –  w dniu składania bagaży. Możemy jeszcze wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą”. Można też ofiarować warzywa, ziemniaki, ogórki, cukinie. Warzywa można dostarczyć przy furcie 2 sierpnia od 17.00
 2. W poniedziałek o godzinie 10.00 zaczyna się pierwszy turnus Wakacji na Poczekajce dla dzieci. Nie ma już wolnych miejsc na oba turnusy.
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Biskupi Polscy zachęcają do przeżycia tego czasu w abstynencji od alkoholu. Księga trzeźwości  wyłożona jest w zakrystii.
 4. W środę Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwanym Odpustem Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych. Odpust można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego  i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i  o godzinie 18.00 Msza św. z   Nieszporami Maryjnymi.
 5. W czwartek wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę nr 3 prowadzonej przez naszą parafię poprowadzi O. Tomasz Mantyk wraz z O. Andrzejem Derdziukiem. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię. Zachęcamy do uczestnictwa na miejscu w białej grupie. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i Msze św. o godzinie 18.00 a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I         czwartek –  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne – od godziny 15.00  – w okrągłej kaplicy
 • I  piątek – nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Z racji wakacji nie będzie dodatkowej Mszy św. o godzinie 16.30.
 • I sobota – Mszę św. z Nieszporami  o godzinnie 18.00 i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. W przyszłą niedzielę:

 1. Święto Przemienia Pańskiego przyszłą niedzielę. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Grzegorza Drausa pochodzącego z naszej parafii. Pracuje on obecnie we Lwowie i buduje nowy kościół św. Jana Pawła II . Po Mszach bardzie możliwość wsparcia budowy kościoła.

III. Ogłoszenia inne:

 1. Zachęcamy ludzi dobrej woli do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu. Jest to konkretny dar miłości bliźniego. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy sam będzie potrzebował tego bezcennego daru. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu w godz. 17.00-19.00.
 2. Z radością informujemy, ze działa już nasza strona internetowa w nowej wersji. Trwają jeszcze prace uzupełniające informacje. Zachęcamy do obejrzenia nowej wersji i ewentualne opinie.
 3. Zapraszamy do Punktu książki po ciekawą lekturę religijną na wakacje. W tygodniku Niedziela ciekawa lektura dla rodziców: Rodzice mądrzy po szkodzie – o zagrożeniach płynących ze środków masowego komunikowania a także artykuł: Dobry i Boży człowiek – o naszym współbracie O. Gabrielu Bartoszewskim w 60 rocznicę kapłaństwa. Natomiast w Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad ze znanym wokalistą Tomaszem Budzyńskim – Biada!. Dla młodzieży sierpniowe  wydanie Drogi. Jest także czasopismo Nowy List wraz z dodatkiem poświęcony mocy błogosławieństwa i mocy przekleństwa.  Jest jeszcze bezpłatna gazeta Dobre Nowiny. Zachęcamy do lektury.
 4. Dziękujemy za wszelkie dobro i modlitwę za naszą wspólnotę zakonną. Niech Maryja – Patronka naszej parafii wyprasza Wam potrzebne łaski i dary .
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Barbara Sawka z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz  jej  dać Panie….