13 Niedziela Zwykła – 02.07.2017 r. - 02.07.2017 r.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

W poniedziałek 3 lipca zgromadzimy się na placu przed Archikatedrą w Święto Matki Bożej Płaczącej. O godz. 19.00 będziemy sprawować Eucharystię pod przewodnictwem pasterza kieleckiego, bpa Jana Piotrowskiego. Po mszy świętej wyruszymy z procesją różańcową ulicami Lublina, za Obrazem Matki Bożej Katedralnej. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski na Placu Katedralnym.

Serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach, podczas których będziemy dziękować Bogu za 25 lat istnienia metropolii lubelskiej. Powołał ją do istnienia św. Jan Paweł II bullą Totus Tuus Poloniae Populus w dniu 25 marca 1992 roku. Do metropolii należą, obok archidiecezji lubelskiej, także diecezje sandomierska i siedlecka.

Miesiąc później, 3 sierpnia, spod naszej Archikatedry wyruszy 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ?W szkole Matki Bożej Fatimskiej”. Partnerem Pielgrzymki będzie Radio Plus Lublin. W tym roku będziemy z wdzięcznością wspominać pielgrzymkę św. Jana Pawła II w Lublinie sprzed 30 lat oraz dziękować za 25-lecie powołania metropolii lubelskiej. Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, zachęcam do udziału w funduszu solidarnościowym ?Idę z Tobą”. Wszystkim angażującym się w ruch pielgrzymkowy ? duszpasterzom i świeckim dziękuję za troskę i oddanie.

W tych dniach wielu młodych ludzi podejmuje ważne życiowe decyzje. Wybierają kierunek dalszej edukacji, a w przyszłości pracy zawodowej i służby człowiekowi, rodzinie, społeczeństwu i ojczyźnie. Wśród nich są i tacy, którzy słyszą głos Chrystusa wzywający ich, aby oddać się radosnemu głoszeniu Ewangelii i sprawowaniu sakramentów zbawienia.

Nasze Seminarium Duchowne czeka na nowych kandydatów, którzy mają odwagę pójść za głosem Chrystusa. W tym roku egzaminy wstępne do seminarium odbędą się w dniach od 9 do 11 lipca. Módlmy się intensywnie o nowe powołania, zgodnie z poleceniem Chrystusa: ?Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Mt 9, 37-38).

Na radosne głoszenie Ewangelii słowem i życiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

I.W tym tygodniu :

1. Przypominamy, ze w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

2. Jutro swoje imieniny obchodzą O. Tomasz Rogaliński kapelan szpitala i O. Tomasz Mantyk ? wikary naszej parafii i duszpasterz młodzieży. Msza św. w intencji o. Tomasza Mantyka po jego powrocie z urlopu a O. Tomasza Rogalińskiego w poniedziałek w szpitalu o godzinie 15.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00

? I piątek – Spowiedź pól godziny przed Mszą św. W wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci o godzinie 16.30 . Zapraszamy na Msze św. rano i wieczorem.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarkę z Etiopii S. Helenę Kamińską, która opowie o swojej pracy w Afryce. PO mszy św. Przed kościołem wolontariusze Ruchu Solidarności z Ubogimi trzeciego świata MAITRI będą przed kościołem zbierać ofiary na budowę internatu dla dziewcząt.

II. Ogłoszenia różne:

5. Trwa zbiórka makulatury, wspieramy materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

6. Policja prosi o przekazanie następującej informacji: W ostatnim czasie znów nasiliły się działania oszustów, którzy wykorzystując metodę “na policjanta”, telefoniczne wyłudzają pieniądze podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. W takich sytuacjach przerwijmy rozmowę i zadzwońmy na Policję na numer telefonu 997.W trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie codziennej czujności i rozwagi. Nigdy nie wpuszczajmy obcych osób do swoich mieszkań, gdyż może to być złodziej. Utrzymujmy dobre kontakty z sąsiadami i rodziną, którzy zwrócą uwagę na niepokojące sygnały, czy też zaopiekują się mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy, o każdym niepokojącym sygnale i zachowaniu osób mogących popełnić przestępstwo należy niezwłocznie powiadamiać Policję na numer telefonu 997 lub 112.

7. Dziś przed głównym wejściem do Kościoła po Mszy św. o 10.00 i 11.30 zuchy z Poczekajki (najmłodsza cześć harcerzy ZHR-u) organizują kiermasz ciasta. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym. Zachęcamy do wsparcia.,

8. Na najbliższy tydzień odpoczywającym życzymy dobrej pogody i radości w gronie rodzinnym a wszystkim obfitości Bożych darów.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Panasiuk z ul. Ułanów i Aleksander Sałaga z ul. Skrzetuskiego Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….