12 Niedziela Zwykła – 25.06.2017 r. - 25.06.2017 r.

I. W tę niedzielę:

1. Zapraszamy dziś na Wieczór uwielbienia “Niedziela. Uwielbiam”. Po wieczornej Mszy o g. 18.00. Chcemy w modlitwie uwielbienia wysławiać Pana za jego dobroć i napełniać się Jego pokojem.

II. w tym tygodniu

2. Ostania przed wakacjami Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w czwartek o godzinie 18.00.

3. W czwartek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw świąteczny. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i popołudniu o 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka.

4. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: O. Paweł Kaczorek– opiekun Przyjaciół Radia Maryja i grup AA br. Piotr Doleżoł nasz zakrystianin. Msza św. w ich intencji w czwartek o godzinie 6.30.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 a po niej nabożeństwo zakończone procesją.

III. Ogłoszenia inne:

6. Od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

7. Konferencje przed Chrztem w lipcu, sierpniu i wrześniu odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca.

8. Poradnia Rodzinna i Klub Seniora w lipcu i sierpniu nie będzie czynne. Czynna jest jedynie w środy – poradnia przedmałżeńska.

9. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajkaodbędą się w dwóch turnusach: 31 lipca do 4 sierpnia, i 07- 11 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.

10. Kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

11. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: : Jan Chomicki z ul. Powstania Styczniowego, Zbigniew Mazuś z ul. Krasińskiego, Krystyna Genca z ul. Leonarda, Władysława Nowak z ul. Bogdanowicza i Marek Fikus z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….