11 Niedziela Zwykła – 18.06.2017 - 18.06.2017 r.

I. W tę niedzielę:

1. Duszpasterstwo Młodych zaprasza dziś na spotkanie z br. Adamem Michalskim, kapucynem, zatytułowane: ?Dorosłe Dzieci Alkoholików – wyrok czy szansa?” Spotkanie w amfiteatrze, o godz. 19:15.

II. W tym tygodniu:

2. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

3. W środę rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu i Maryi za opiekę nad naszą parafią.

Program tych Dni jest następujący:

? Środa – szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godzinie 19.00 w amfiteatrze projekcję filmu: Fatima. Film o wielkim proroctwie i potędze miłości Maryi.

? Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze Sztuka “Gwałtu, co się dzieje” – komedia A. Fredry w wykonaniu Laboratorium Teatralnego.

? Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na ogród klasztorny na wydarzenie “Śpiewać każdy może… Karaoke i zabawa dla młodzieży”.

? Sobota – to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ? imieniny naszej parafii. Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 i 60-lecia rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył Ks. Adam Bab ? proboszcz parafii p.w. św. Józefa. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji odpustu nie będzie czuwania fatimskiego po Mszy św. wieczornej.

4. Z racji oktawy Bożego Ciała i Dni parafii w tym tygodniu nie będzie Mszy św. wotywnych: do św. Franciszka, św. Rity i św. O. Pio.

5. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we poniedziałek o godzinie 8.40: dla Szkoły im. B. Chrobrego i Króla Jana III Sobieskiego: w czwartek o godzinie 10.30 dla Szkoły Podstawowej nr 38.w piątek: dla IX L.O. o godzinie 8.00 w starym kościele i o godzinie 9.00 dla Zespołu Szkół Elektronicznych.

III. Ogłoszenia inne

6. W dniach 8-12 sierpnia 2017 r. organizowana jest Wakacyjna Wycieczka Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku odbędzie się pod hasłem “Odważni jak bł. Popiełuszko” i obejmie miejscowości: Górsk, Toruń, Płock i Warszawę. Serdecznie zapraszamy do zapisów u o. Andrzeja Cebuli lub w kancelarii do następnej niedzieli. Koszt 499 zł. Szczegółowe informacje u o. Andrzeja.

7. Po raz ostatni przed wakacjami zapraszamy do kawiarenki parafialnej U Franka, gdzie na ciasto domowej roboty, kawę i zimne napoje zaprasza nas młodzież z Ruchu Światło – Życie. Warto skorzystać.

8. Koło fotograficzne zaprasza dziś do galerii w amfiteatrze na wystawę “Sacrum zranione Krzysztofa Witaszka. Jest to dokumentacja wyprawy autora na Ukrainę. Zdjęcia przedstawiają dawne polskie kościoły.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli materialnie dzieło wykonania nowych ławek na chórze organowym. Koszt tych ławek to ok. 110 tys. zł. Przed Bożym Ciałem została zamontowana Ostatnia wieczerza, zamykająca wykonanie płaskorzeźb na ścianie prezbiterium. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe i cieniowanie kolorystyczne poszczególnych stacji.

10. Na nadchodzący tydzień życzmy otwartego serca na Boże natchnienia wspartego wstawiennictwem bł. O. Honorata Koźmińskiego, studentom zmagającym się z sesja egzaminacyjną światła Ducha Świętego a wszystkim ojcom z okazji zbliżającego się święta opieki św. Józefa i odwagi bycia autorytetem dla swoich dzieci.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Sabina Szozda z ul. Irydiona i Agnieszka Stróżek z ul. Zana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….