Uroczystość Trójcy świętej -11.06.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Przypominamy o Marszu życia, który wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II do archikatedry Lubelskiej . Szczegóły na plakacie.

2. II. W tym tygodniu:

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Książki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci I komunijne i rocznicowe, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

4. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci i dziewczynek do sypania kwiatów.

5. Już po raz 15, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Światło, wyjątkowo odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

III. W przyszłą niedzielę:

6. W 100 – tną rocznicę śmierci naszego współbrata bł. O. Honorata Koźmińskiego ? Patrona i Orędownika spraw trudnych trwa po Polsce peregrynacja jego relikwii. Do naszej parafii i wspólnoty zakonnej relikwie błogosławionego przybędą w najbliższą sobotę. Relikwie uroczyście wprowadzimy w sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00. Czuwanie przy relikwiach w sobotę zakończy się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Relikwie będą w naszym kościele przez całą niedzielę na wszystkich Mszach św. z okolicznościowym Słowem Bożym. Po Mszy św. o godzinie 18.00 relikwie zostaną przeniesione do naszej kaplicy wewnętrznej w klasztorze. Zapraszamy do licznego udziału w tym tak ważnym wydarzeniu dla naszej parafii powierzając swoje intencje.

7. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z br. Adamem Michalskim, kapucynem, zatytułowane: ‘Dorosłe Dzieci Alkoholików – wyrok czy szansa?’ Spotkanie w amfiteatrze, w przyszła niedzielę o godz. 19:15.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania nowych ławek na chórze organowym. Zachęcamy do hojności.

IV. Ogłoszenia różne:

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów: w Gietrzwałdzie, Pelplinie, Szczecinie, Rokitnie i Licheniu w dniach 7 ? 10 września 2017 r. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

10. W gablocie ogłoszeń na prośbę regionalnej Izby Gospodarczej znajdziemy informacje dla osób bezrobotnych i zainteresowanych założeniem własnej firmy na temat bezzwrotnego wsparcie finansowego ( dotacje) do 46 tys. zł.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego Rodzinnego Festynu parafialnego: sponsorom, ofiarującym fanty i ciasto i wszystkim uczestnikom wczorajszego radosnego wydarzenia a także niezliczonej ilości wolontariuszy. Dziękując za wszelkie dobro, na nadchodzący tydzień życzmy odwagi przynależności do Chrystusa i wielu łask płynących z jego Serca.

12.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Elżbieta Niezbecka z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….