Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy X Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za chleb. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu Z kulturą do nieba ? to Koncert Po pięknej stronie życia. Wystąpi znany nam bard Piotr Selim z Zespołem. Koncert dziś o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Wszystkich Studentów stresujących się zaliczeniami i sesją zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godzinie 19:30. Po Mszy na herbatkę i ciastko zaprasza Duszpasterstwo Młodych.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godzinie 17.30.

III. W przyszłą niedzielę;

7. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę, kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

8. Przez pomyłkę podaliśmy błędną datę Marszu Życia w Lublinie. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 11 czerwca. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 14.00 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

9. W przyszłą niedzielę przez studentów KUL będą przed kościołem zbierane ofiary na potrzeby Uczelni a ksiądz doktorant tej Uczelni wygłosi do nas Słowo Boże.

IV. Ogłoszenia różne:

10.Przypominamy o zaproszeniu ks. Arcybiskupa na uroczystości 30-lecia pobytu w Lublinie Ojca Świętego Jana Pawła II, która będzie miała miejsce w najbliższy piątek o godz. 18. 00 w Parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Podczas tej uroczystości ks. Arcybiskup poświęci świątynie. Szczegóły uroczystości na plakacie przed kościołem.

11.Dziś wybory do Rady Dzielnicy Rury. W związku z bardzo małą frekwencją mieszkańców tej dzielnicy w poprzednich wyborach, zwracamy się z zachętą o uczestnictwo w tych wyborach. Z naszej parafii do tej dzielnicy należą: ulice: Juranda w całości, Krasińskiego str. parzysta od nr 2 do nr 6, Leonarda w całości, Pana, Wołodyjowskiego w całości, Skrzetuskiego w całości, Zana str. nieparzysta od nr 17 do nr 29. Głosowanie w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego w godzinach od 8.00 do 20.00.

12.W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę 24 czerwca – o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50 i 60-lecia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

13.W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas XI Parafialny Festyn Rodzinny ?Wspólnota to ty i ja”. Wielu z nas nie trzeba namawiać bo wiemy jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu w ?Ogrodzie św. Franciszka” będzie można znaleźć ciekawe nagrody w tym cenne jak: rower, sprzęty agd., Tradycyjnie bogata oferta gastronomiczna (obiadu w domu nie trzeba szykować). Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii. Będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru). Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii. Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 na ogrodzie klasztornym wręczeniem nagród zwycięzcom Pucharu Niepokalanej. Gwiazdą wieczornego Koncertu będzie znana nam wszystkim polska aktorka Olga Bończyk. Koncert rozpocznie się na ogrodzie o godzinie 20.00. Folderki z zaproszeniem na festyn i programem na stolikach z prasą.

Sztab przygotowujący to wydarzenie zwraca się do nas z prośbą o włączenie się w przygotowania do tego święta naszej parafii przez ofiarowanie nowych przedmiotów na wykorzystanych w ?Ogrodzie św. Franciszka”, słodyczy czy też środków materialnych. Przypominamy, że przekazywanie artykułów spożywczych na rzecz Stowarzyszenia, które jest Organizacja Pożytku Publicznego jest zwolnione jest z podatku VAT. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło. Do czwartku można takie dary złożyć w kancelarii czy na furcie. Poczujmy się gospodarzami tego wydarzenia, zachęcamy do przygotowania i przyniesienia na festyn ciasta (bez masy kremowej) w sobotę do godziny 11.00 na furtę lub bezpośrednio do stanowiska z ciastem na ogrodzie.

14.Dziś natomiast w ramach Dnia Dziecka, przed kościołem rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i słodyczy Poczekajki w niezwykle pięknych kuferkach. To piękny prezent dla siebie i bliskich. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Jak co roku cena wyjściowa to 5 zł. za kuferek. Zawsze można dać więcej. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne wsparliśmy na ponad 27 tys. zł. Liczymy na waszą hojność.

15.Dziękujemy za wspieranie materialne dzieł w parafii. Życzymy Wam dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.

16.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Waszczewska z ul. Juranda i Bolesław Miazek z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im Panie…