Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017

I. Dzisiejszej Niedzieli:

1. “Niedziela? Uwielbiam!” to hasło nabożeństwa uwielbienia organizowanego przez młodzież naszej parafii dziś o 19:15 w kościele. Zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

3. W naszej parafii powstała niedawno nowa inicjatywa: “Mam spotkanie”. Są to spotkania dla mam dzieci w wieku do lat 7, które chcą spotykać się i dzielić wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wychowania dzieci, budowania relacji małżeńskich, a także wiary. Spotkania w każdą środę od 10 do 12 w salce Odnowy w Duchu Świętym, wejście przy siłowni. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Nowe mamy serdecznie zapraszamy

4. Dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek miesiąca ? adoracja od godziny 15.00

? I piątek miesiąca – dodatkowa Msza św. o godzinie 16.30 poprzedzona spowiedzią o godzinie 16.00.

? I sobota miesiąca ? zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. W czwartek liturgia pokutna dla młodych o 19:00. Jest to okazja do modlitwy, słuchania Słowa Bożego i pojednania się z Bogiem.

6. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie majowym. W sobotę o godzinie 20.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią z nałożeniem rąk i agapą.

II. W przyszłą niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha świętego wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy X Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za chleb. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy w niedzielę 11 czerwca o godz. 16.00 z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Archikatedry, gdzie o 1700 sprawowana będzie Eucharystia. Uczestników zapraszamy już od godz. 1400 na radosne świętowanie wokół ?Sceny Pełnej Życia”. Gorąco zachęcamy całe Rodziny do dania świadectwa dla wartości życia.

9. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje – w przyszłą niedzielę w ramach Dnia Dziecka, będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i słodyczy Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność.

10. Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu Z kulturą do nieba ? to Koncert Po pięknej stronie życia. Wystąpi znany nam bard Piotr Selim z zespołem. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w amfiteatrze.. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia Miasta. Wstęp wolny.

III. Ogłoszenia różne:

11. Zapraszamy na Warsztaty dla Rodziców ?Warsztat umiejętności wychowawczych dla rodziców”. Warsztaty rozpoczną się w sobotę o godzinie 11.00 w Sali konferencyjnej. Zapisy tylko drogą mailowa ( agnieszka.juroszek@gmail.com ) . Informacje w gablotach ogłoszeń.

12. Koło fotograficzne zaprasza dziś do galerii w amfiteatrze na wystawę zdjęć Pana Piotra Kozioła. Zdjęcia dokumentują dwutygodniową wyprawę motocyklową autora po Islandii.” Dziś o 19:15 w amfiteatrze odbędzie się spotkanie z autorem. Pan Piotr będzie opowiadał o tej wyprawie i o samej Islandii. Serdecznie zapraszamy.

13. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje dziś zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach na terenie miasta Lublin na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. 24 maja br. ok. godziny 14 w wyniku zawalenia się stropu w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny. Kamienica uległa poważnym uszkodzeniom i jej część została już wyburzona. Skarbony przy wyjściach z Kościoła.

14. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w najbliższą sobotę. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem 60 zł. Zapisy w Punkcie książki. Gorąco zachęcamy.

15. W gablotach ogłoszeń:

? Zaproszenie do zastania rodziną zastępczą i rodziną wspierającą

? Sympozjum na temat duchowości Ziemi świętej.

16. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają nas wspólnoty neokatechumenalne na ciasto domowej roboty i s6aczną włoską kawę.

17. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności darów Ducha Świętego w codziennym życiu.

18. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Elżbieta Pitera z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….