V Niedziela Wielkanocna -14.05.2017 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

1. Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu VII edycji ?Z Kulturą do Nieba” będzie Pokaz i warsztaty tańca irlandzkiego zespołu tancerzy ERIU z Krakowa. Wydarzenie dziś o godzinie 19.15 w amfiteatrze . Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

2. W czwartek św. Feliksa z Cantalice ? patrona dzieci. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas każdej Mszy św.

III. W przyszła niedzielę:

3. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

4. Zapraszamy na papieski z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawla II. Niezwykły Koncert Pieśń o Bogu Ukrytym – wiersze Karola Wojtyły będzie śpiewał Marcin Styczeń z Warszawy wraz z zespołem.. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w Kościele. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach dochodów 700-lecia Miasta. Wstęp wolny.

II. Ogłoszenia różne:

5. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w roku 2018. Zapisać kandydata można w kancelarii parafialnej, drogą e-mail (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) lub u katechetów Gimnazjum nr 7. W związku z reformą edukacji w bieżącym roku zapisujemy jednocześnie uczniów klas II i I gimnazjum. Spotkanie organizacyjne kandydatów i Rodziców odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 19.15 w amfiteatrze. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przyjęcia Bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

6. Dni skupienia dla chłopców i mężczyzn zainteresowanych życiem zakonnym w naszym klasztorze w dniach 19-21 maja. Weekend w klasztorze to dobra okazja, żeby zobaczyć kapucyńskie życie od środka. Zgłoszenia na furcie klasztornej lub mailem ( kapucyni.pow@gmail.com ).

7. Fundacja Alpha, zajmująca się osobami z autyzmem prowadzi rekrutacje do nowej edycji Wolontariatu Koleżeńskiego ?Mary i Max”. Jest to innowacyjny projekt, który umożliwia osobom z autyzmem i zespołem Aspergera nawiązanie relacji koleżeńskich z rówieśnikami. Program polega na cotygodniowych spotkaniach osoby z autyzmem z wolontariuszem. Więcej informacji na plakatach przed kościołem i na ulotkach na stolikach z prasą.

8. Od 17 maja można oglądać w kinie Bajka wyjątkowy film ?Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych osób. Ukazuje ze różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe.. Zachęcamy do objedzenia filmu.

9. Po świątecznej przerwie warto dziś zajrzeć do kawiarenki U Franka na różnego rodzaju domowe słodkości przygotowane przez Rodzinę Serca Miłości Ukrzyżowanej.

10. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy laski Bożej płynącej z modlitwy i życia sakramentalnego.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Marcin Kiełczewski z ul. Herbowej, Jerzy Sidor z ul. Wołodyjowskiego, Marianna Rojek z ul. Herbowej, Monika Miszczuk-Piekarz z ul. Juranda i Katarzyna Małek z ul. Herbowej.