IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy o otwarte serca młodych ludzi z naszej parafii na Chrystusowe zaproszenie.

2. Stowarzyszenie ?Mała szkoła wielkie szanse” zaprasza na Koncert charytatywny dziś o godzinie 19.00 w amfiteatrze, na rzecz dzieci ze szkoły w Mariance. Dla uczestników charytatywnie wystąpi zespół poezji śpiewanej Cisza Jak Ta, który od dwunastu lat ubiera w nuty słowa wielkich polskich poetów. Bilety są w cenie 30, 20 i 15 zł. do nabycia przed koncertem. Na koncercie można wygrać ciekawe nagrody.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. W modlitwie pamiętajmy o solenizancie księdzu arcybiskupie Stanisławie Budziku.

4. W stulecie objawień fatimskich RSMU (Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej) zaprasza na rekolekcje z Matką Bożą w duchu św. Ludwika Marii Grignion de Monfort. Rozpoczną się one we środę 10 maja o godz. 19.30 w amfiteatrze i potrwają 6 tygodni kończąc się osobistym zawierzeniem Maryi.

5. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Rok 2017 naznaczony stuleciem objawień Matki Bożej w Fatimie jest szczególnym czasem modlitwy i walki duchowej, w której rozstrzygają się losy świata. Orędzie z Fatimy niesie ogromną nadzieję, że Niepokalane Serce Maryi zatryumfuje i jest ciągle zadaniem do odczytania i wyzwaniem do podjęcia. Święty Jan Paweł II przypomniał, że ?jest ono w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia. Wołanie zawarte w orędziu Maryi z Fatimy jest tak głęboko zakorzenione w Ewangelii i w całej Tradycji, że Kościół czuje, iż orędzie to nakłada na niego obowiązek wysłuchania go”. Nabożeństwo Stacja Fatima w naszym kościele na Poczekajce w nocy z 12 na 13 maja 2017 roku. Rozpocznie się Fatimską Mszą sw. z udziałem dzieci i ich rodziców o godzinie 18.00 i potem procesji dziecięcej z Aniołem. Od godziny 19.45 konferencja na temat orędzia fatimskiego, film obrazujący najważniejsze wydarzenia z historii i objawień oraz procesję maryjną do sześciu stacji nawiązujących do sześciu spotkań Łucji, Franciszka i Hiacynty z Maryją w Fatimie. Przytaczane opisy zjawień Matki Bożej opisane piórem Siostry Łucji będą ilustrowane przypomnieniem wydarzeń historycznych, które potwierdzają skuteczność modlitwy różańcowej. Znaki towarzyszące każdej stacji będą pomagały wejść w ducha spotkań z Maryją i uczyć głębszego rozumienia chrztu świętego. Prosimy o przyniesienie z sobą na procesję lampionów ze świecami Centralnym punktem spotkania będzie Msza święta o północy, podczas której zostanie odnowione ofiarowanie się Niepokalanemu Sercu Maryi. Długie uwielbienie i dziękczynienie, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia odprawioną o godzinie trzeciej nad ranem, będzie okazją do autentycznego przeżycia pokuty i ofiarowania swego trudu czuwania w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata. Szczegółowy program czuwania w naszej gazetce parafialnej Zwiastun, na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Gorąco zapraszamy do licznego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

7. Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu VII edycji ?Z Kulturą do Nieba” będzie Pokaz i warsztaty tańca irlandzkiego zespołu tancerzy Eriu z Krakowa. Wydarzenie w przyszła niedzielę o godzinie 19.15 w amfiteatrze . Wstęp wolny. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym miasta Lublin w ramach dochodów 700-lecia Miasta.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w roku 2018. Zapisać kandydata można w kancelarii parafialnej, drogą e-mail (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) lub u katechetów Gimnazjum nr 7. W związku z reformą edukacji w bieżącym roku zapisujemy jednocześnie uczniów klas II i I gimnazjum. Spotkanie organizacyjne kandydatów i Rodziców odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 19.15 w amfiteatrze. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przyjęcia Bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.

9. Dni skupienia dla chłopców i mężczyzn zainteresowanych życiem zakonnym w naszym klasztorze w dniach 19-21 maja. Weekend w klasztorze to dobra okazja, żeby zobaczyć kapucyńskie życie od środka. To również dobry czas na modlitwę i wyciszenie oraz na postawienie sobie kilku ważnych pytań. Przyjdź i zobacz jak żyjemy Zapraszamy! Zgłoszenia na furcie klasztornej lub mailem ( kapucyni.pow@gmail.com ).

10. Na stolikach z prasą leża bezpłatne foldery o Siostrze Róży Niewęgłowskiej z Lublina. Zmarła w opinii świętości i za uzasadnione starania o jej beatyfikację. Pragnęła przez nieustanne swoje cierpienie mieć udział w zbawieniu świata. Zachęcamy do zapoznania się z życiem kandydatki na ołtarze.

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości i wspieranie materialne prac remontowych. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i radości bycia chrześcijaninem w codziennym życiu a maturzystom wytrwałości w zadawanych egzaminach.

Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Marta Cichocka z ul. Borelowskiego, Helena Woźniak z ul. Leonarda i Stanisław Hałas z ul. Barszczewskiego. . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …