III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Weź i czytaj“. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu? Podczas wizyty duszpasterskiej zauważyliśmy w wielu domach egzemplarze Pisma świętego bez imprimatur katolickiego, najczęściej Pismo św. Świadków Jehowy powrzucane do skrzynek listowych i wydanie brytyjskiej biblii protestanckiej. Zachęcamy do sprawdzenia jakie Pismo św. jest w naszym domu. W naszym Punkcie książki można kupić Pismo św. w katolickim w przystępnej cenie. Zachęcamy w tym tygodniu do Lektury Listu św. Pawła do Galatów.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj w tradycji polskiej szczególnie poświecony osobie Matki Bożej.Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

3. Msza św. imieninowa br. Zygmunta Komińczyka – naszego zakrystianina we wtorek o godzinie 6.30. polecamy jego osobę Waszym modlitwom.

4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ? będzie obchodzona w środę. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. niedzielny o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godzinie 18.00. Nie będzie Mszy św. w starym Kościele. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja. ? święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.

5. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. w środę 3 maja o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po Mszy będzie krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem dla piszących matury.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00

? I piątek ? Msze św. według porządku dnia powszedniego. Spowiedź pól godziny przed Mszą św. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30 a od godziny 16.00 spowiedź.

? I sobota ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i po niej nabożeństwo zakończone procesją.

7. W pierwszy czwartek miesiąca o 19:00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania.

III. W przyszłą niedzielę:

8. I Komunia św. dzieci z grupy parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

IV. Ogłoszenia różne:

9. Setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie a także możliwość nawiedzenia grobów dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka, które będą wyniesione do chwały ołtarzy przez papieża Franciszka to uniezwykla okazja do uczestnictwa w samolotowej pielgrzymce organizowanej przez naszą parafią do Fatimy z nawiedzeniem też sanktuarium Świętego Jakuba Apostola. Pielgrzymka w lipcu. Jest jeszcze 6 ostatnich miejsc. Ostateczny termin zapisów do środy włącznie ze względu na ostateczną rezerwacje biletów na samolot. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. zapisy u proboszcza parafii. bardzo zachęcamy.

10 Stowarzyszenie ?Mała szkoła wielkie szanse” zaprasza na Koncert charytatywny w przyszła niedzielę o godzinie 19.00 w amfiteatrze, na rzecz dzieci ze szkoły w Mariance. Dla uczestników charytatywnie wystąpi zespół poezji śpiewanej Cisza Jak Ta, który to od dwunastu lat ubiera w nuty słowa wielkich polskich poetów.1

11.. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janusz Szozda z ul. Irydiona, Maria Barcz z ul. Krasińskiego i Tadeusz Kowalczyk z ul. Wołódyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..