Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego“. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Być dobrym jak chleb. Kolejny Tydzień Miłosierdzia jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca. Tym, którzy wspierają to dzieło z serca dziękujemy.

3.Dziś możemy wesprzeć ofiarami materialnymi składanymi do puszek przy wyjściach z kościoła Ofiary wojny w Syrii.

4. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z Panem dr Piotrem Szczukiewiczem, psychologiem, zatytułowane ‘Za daleko… za blisko.. czyli jak? Kryzys intymności’ o problemach w budowaniu relacji. Spotkanie w amfiteatrze, dziś o 19:15.

II.W tym tygodniu:

5. Liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski przeniesioną z racji dzisiejszej uroczystości będziemy obchodzić w poniedziałek. Msze św. według porządku powszedniego.

6. Msza sw. i nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i fizyczne ? w najbliższy czwartek rozpocznie się o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia inne:

7 .Trwają XXIV Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie. Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn w których jest ponad 180 zawodników. Rozgrywki odbywają się w soboty na ogrodzie klasztornym. Wszystkim drużynom życzymy wygranych meczów i radości i satysfakcji z udziału w Turnieju. Zachęcamy ludzi dobrej woli do wsparcia finansowego zakupu nagród i pucharów. Ofiary można przekazywać na konto bankowe z dopiskiem ?Puchar Niepokalanej”. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.

8. Społeczność IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Struga zaprasza na Dzień otwartych drzwi w piątek od godzinie 12.00. Dzień wcześniej w czwartek o godzinie 17.00 zainteresowani rodzice są zaproszeni do naszego amfiteatru na spektakl szkolnego teatru ? ?Kropka po prostu”. Po spektaklu będzie spotkanie z dyrektorem Szkoły.

9. Koncert charytatywny ?Okaż serce” na dalsze leczenie Marcina Hemperka – ucznia Zespołu Szkół Elektronicznych, który kilka lat temu uległ wypadkowi i wybudzony ze śpiączki potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Koncert w piątek w naszym amfiteatrze o godzinie 19.00. Zapraszamy.

10. Wspierając działania parafii i Stowarzyszenia zachęcamy do przekazania 1% z Waszych podatków. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu PIT-ów za ubiegły rok w zamian za 1% – już ostatni czwartek od 15.00 -18.00 w Sali nr 3.

11.Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.