UroczystośćZmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017 r.

Dziś we wszystkich kościołach na całym świecie wielokrotnie śpiewa się radosne Alleluja. Ta radość jest na naszych ustach i w naszych sercach. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem.

Chrystus swoim zmartwychwstaniem rozprasza wszelkie obawy i czyni możliwym to, czego nasze serce nawet nie ośmiela się oczekiwać.

Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajki życzę, aby te święta pełne radości z odkrywania obecności Pana Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas, stały się źródłem nowej nadziei. Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i grzechem, lękiem i smutkiem, daje nam duchową siłę do odnowionego spojrzenia w przyszłość. Życzę także, aby nasza codzienność, dzięki mocy Pana, napełniła się trwałą radością, pokojem, miłością i optymizmem pragnieniem częstego korzystania ze zdroju Bożego Miłosierdzia w sakramencie spowiedzi. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii, klasztorze i seminarium, materialne wspieranie wykonywanego projektu ?stacji Maryjnych i Ostatniej Wieczerzy” na prezbiterium a także wykonanie nowych ławek na chórze organowym.

Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja.

I. W tym tygodniu:

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30.

3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 przez biskupa Artura Mizińskiego. Sakrament ten przyjmie 48 osób. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów, które rozpocznie się w piątek o godzinie 19.00.

5. Z racji oktawy wielkanocnej nie będzie w tym miesiącu Mszy św. wotywnych o św. Ricie i św. O. Pio.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

II. Ogłoszenia inne:

7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Aurelia Frańczak z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…