V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Zasłonięte krzyże w kościołach uświadamiają nam wejście w druga cześć Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach, szczególnie tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu, aby wejść w rozważania tajemnicy miłości Boga do człowieka.

2. Zapraszamy na Koncert Wielkopostny Misterium pasyjne ?Już Cię żegnam, najmilszy synu, Chrystusie”. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Koncert dziś o godzinie 19.15. Wystąpi Chór Camerata Lubelska wraz z zespołem instrumentalnym. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny.

3. Dziś 16 kandydatów na ministrantów zostało obłóczonych w strój liturgiczny. Gratulujemy i życzymy gorliwości w służeniu Panu przy ołtarzu.

II. W tym tygodniu:

4. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

? I piątek – spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00. a po niej komunia św. Spowiedź dla dorosłych pół godziny przed Mszami św.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o 19:00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania.

6. Po raz pierwszy Franciszkański Zakon Świeckich organizuje plenerową Drogę krzyżową w najbliższy piątek o godzinie 19.15 w Wąwozie LSM. Początek przy wyjściu z ogródków działkowych. Szczegóły na plakatach.

7. Kandydaci do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę na nabożeństwie o godzinie 9.00 w kościele złożą prośby o przyjęcie sakramentu bierzmowania.

8. W sobotę spowiedź przedświąteczna już od godziny 16.00 ? do zakończenia wieczornej Mszy św.

III. W przyszłą niedzielę:

9. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

10. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 32 jako Światowy Dzień Młodzieży. W piątek o godzinie 18.00 Droga krzyżowa na Majdanku. Głównym punktem spotkania Młodych w naszej diecezji będzie w niedzielę o godz. 13.30 spotkanie z S. Anną z Aleppo w Syrii w kościele akademickim i o godzinie 14.30 procesja z palmami do archikatedry a o godzinie 15.30 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w archikatedrze lubelskiej. Szczegóły na plakatach.

11. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci”.

IV. Ogłoszenia inne:

12. We wtorek w naszym amfiteatrze godzinie 19.00 odbędzie się wydarzenie ?Z uśmiechem do Afryki” organizowane przez projekt medyczny AfricaMed Fundacji Księdza Orione Czyńmy dobro. Podczas wydarzenia charyzmatycznie wystąpią: grupa improwizacji teatralnej Poławiacze Pereł, piosenkarz, uczestnik programu Faktor Łukasz jemioła oraz ilustratorka biznesowa Agata Jakuszko Sobocka. Wstęp jest wolny. Jednak podczas spotkania odbędzie się dobrowolna zbiórka pieniężna. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego oraz pokrycie kosztów leczenia podopiecznych projektu w Kenii i Tarzani. Więcej szczegółowych informacji znajdziemy na ulotkach rozdawanych przed wyjściami z kościoła. W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału.

13. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki: samolotową w lipcu do Fatimy z racji Roku 100 rocznicy objawień w Fatimie i do Meksyku na przełomie stycznia i lutego w 2018 r. a także pielgrzymki po Polsce. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

14 Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono 70 paczek.

15. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki (Biskupiak) zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na dzień otwartych drzwi, w środę o godzinie 12.00. Biskupiak jest jedynym bezpłatnym publicznym Liceum należącym do naszej Archidiecezji. Szczegóły na plakacie.

16. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w rekordową zbiórkę makulatury na misje. Wspólnym wysiłkiem udało się nam zebrać prawie 10.5 tony makulatury co dało kwotę 3105 zł. Pieniądze przekazaliśmy do Sekretariatu misyjnego naszej prowincji zakonnej. Dziękujemy też tym, którzy wspierają materialnie wykonanie nowych ławek na chórze organowym i zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.

17. Do kawiarenki u Franka na ?babcine” domowe ciasto zapraszają nas członkowie Klubu Seniora.

18. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Ewa Kwit z ul. Wołodyjowskiego, Adam Michałek z ul. Wołodyjowskiego i Andrzej Małysz z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..