IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Dziś jeszcze spotkanie dla młodzieży godzinie 19.15 w kościele. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla studentów i młodzieży pozaszkolnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30. Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec Ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15.

II.W tym tygodniu:

2. W tym tygodniu I sobota ? Msza św. z Nieszporami i po niej czuwanie Maryjne zakończone procesją.

3. Zapraszamy na kolejną edycje Warsztatów wokalno-instrumentalnych Golgota Młodych, które odbędą się w naszej parafii od piątku do niedzieli. Zapisy tylko drogą mailową. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.

III. W przyszłą niedzielę;

4. Zapraszamy na Koncert Wielkopostny Misterium pasyjne ?Już Cię żegnam, najmilszy synu, Chrystusie“. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15. Wystąpi Chór Cameraty Lubelska wraz z zespołem instrumentalnym. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Oba wydarzenia organizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin. Wstęp wolny.

IV. Ogłoszenia inne:

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła można składać do skarbony przy wyjściu bocznym od strony kaplicy Maki Bożej.

6. Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

7. Społeczność XIX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Rzeckiego 10 zaprasza na Dzień Otwarty we wtorek w godzinach 11.00-15.00.

8. Trwa akcja zbiórki makulatury. Wspieramy w ten sposób materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę stoi przy kancelarii do poniedziałku włącznie. Następna zbiórka w czerwcu.

9. We wtorek 4 kwietnia w naszym amfiteatrze godzinie 19.00 odbędzie się wydarzenie ?Z uśmiechem do Afryki” organizowane przez projekt medyczny AfricaMed Fundacji Księdza Orione Czyńmy dobro. Podczas wydarzenia charyzmatycznie wystąpią: grupa improwizacji teatralnej Poławiacze Pereł, piosenkarz, uczestnik programu Faktor Łukasz jemioła oraz ilustratorka biznesowa Agata Jakuszko Sobocka. Wstęp jest wolny. Jednak podczas spotkania odbędzie się dobrowolna zbiórka pieniężna. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego oraz pokrycie kosztów leczenia podopiecznych projektu w Kenii i Tarzani. Więcej szczegółowych informacji znajdziemy na ulotkach rozdawanych przed wyjściami z kościoła. W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału.

10. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszły do wieczności: Władysława Chabora z ul. Dragonów Henryka Siemionek z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..