I Niedziela W.Postu – 05.03.2017

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla młodzieży ze szkół średnich znajdujących się na terenie naszej parafii. Potrwają do środy.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

§ Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00 a dla dorosłych o 8.30 i 17.00.

§ Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną. W tym roku kazania pasyjne głoszą w naszej parafii O. Przemysław Kryspin.

Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Skarbony na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

II. W przyszłą niedzielę:

4. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – w przyszłą niedzielę.

III. Ogłoszenia inne:

5. Dziś przed głównym wejściem do Kościoła czekają harcerze zapraszając szczególnie młodzież szukająca dla siebie wspólnoty i chcąca przeżyć przygodę, jak również rodziców chcących zapisać swoje dziecko do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki organizowane przez naszą parafię. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

7. Na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3.

8. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas członkowie Domowego Kościoła na domowe ciasto i włoska kawę.

9. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Zbigniew Krupiński z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …..