8 Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się 49 Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu pod hasłem ?Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu“.

2. W ramach VII edycji projektu kulturalnego Z Kulturą do Nieba zapraszamy dziś na spektakl kabaretowy: Krosny Teatr jednego mima. Spektakl w amfiteatrze godzinie 17.00 . Wstęp wolny.

3. Msza sw. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00

II. W tym tygodniu:

4. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości (w piątki całego roku) są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) ? w Środę Popielcową i W. Piątek – są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o 19:00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania.

7. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

? I piątek – spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00. a po niej komunia św. Spowiedź dla dorosłych pół godziny przed Mszami św.

? I sobota – Msza św. wieczorna z nieszporami i nabożeństwo zakończone procesją.

III. Ogłoszenia inne:

8. Zachęcamy do uczestnictwa IV Pielgrzymce Wielkopostnej po kościołach stacyjnych Lublina według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej przez papieża Grzegorza Wielkiego w VI w. Szczegóły na stolikach z prasą, w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy przy kawiarence dziś w godzinach 8.00 -10.30.

9. Szkoła Podstawowa nr. 42 przy ul. Rycerskiej zaprasza na dzień otwarty 11 marca. Decyzją władz Lublina Szkoła będzie pełną szkołą 8-letnią. Ponadto w szkole planowane jest otwarcie 1 oddziału przedszkolnego i 2 oddziałów klas pierwszych. Szczegóły na plakacie.

10. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3.

11. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zapraszają nas na ostatkowe ciasto rodzice dzieci ze scholii Barka.

12.Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi a także za składane ofiary na wykonanie nowych ławek na chórze organowym. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości Boga i otwartości na drugiego człowieka.

13.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Strawa z ul. Wołodyjowskiego, Antonina Matacz z ul. Namysłowskiego, Teresa Sudar z ul. Leonarda, Marianna Wójcik z ul. Krasińskiego, Anna Grabowska z ul. Leonarda i Iwona Wrońska z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…….