6 Niedziela Zwykła – 12.02.2017 r.

I. W tę Niedzielę:

1.Dziś dobrowolna zbiórka ofiar do skarbon a na Fundusz Wschodni wspierający lokalne kościoły polonijne na terenie byłego Związku Radzieckiego.

2.      Dziś  rozpoczynamy realizacje VII edycję projektu kulturalnego Z Kulturą do Nieba. Pierwszym wydarzeniem będzie Komedia: Aleksandra Fredry ?Gwałtu, co się dzieje!? w wykonaniu aktorów Laboratorium Teatralnego. Spektakl w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Spektakl będzie można zobaczyć także w przyszłą sobotę i niedzielę o 19:00. Zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

3.Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

4.      Domowy Kościół serdecznie zaprasza na wspólną adorację dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w środę po Mszy św. o 18. 00 (w kaplicy Matki Bożej). Będziemy modlić się w intencji rodzin w kryzysie, wypraszając potrzebne łaski dla nich i umocnienie.

5.      Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we czwartek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

6.      Kancelaria w tym tygodniu będzie otwarta tylko po południu, t.j. od 17:00 do 19:00.

II. W przyszłą niedzielę:

7.      Kolejne kazanie katechizmowe będzie głoszone w przyszłą niedzielę.

8.      III. Ogłoszenia inne:

9.      Są jeszcze wolne miejsca wolne na pielgrzymki organizowane przez naszą parafię do Fatimy w jubileuszowym roku 100-lecia Objawień. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10.Znajdujące się na terenie naszej parafii Gimnazjum nr 7 zostanie w związku z reformą edukacji przekształcone w Szkołę Podstawową nr 57. Nowopowstająca szkoła podstawowa prowadzi rekrutację do klas I, IV i VII. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.

11.Są jeszcze wolne miejsca na weekendy małżeńskie w naszej parafii w dniach 17-19 lutego oraz 17-19 marca. Szczegóły na stronie internetowej.

12.Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Ksiązki zaprasza nas młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkól Elektronicznych  na smaczne domowe ciasto i kawę.

13.Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary przez lekturę czasopism religijnych. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o papieskiej adhortacji o małżeństwie Amoris Laetitia, natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy wywiad z muzykiem rockowym Muńkiem Staszczykiem ?Trzeba się pojednać?.

14.Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

15.Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Bogumił Pierściński z ul. Ułanów, Marek Kowalski z ul. Irydiona, Izabela Dziak z ul. Herbowej, Jadwiga Masłowska z ul. Krasińskiego, Bolesław Kuśpit z ul. Krasińskiego oraz Irena Żak z ul. Juranda.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.