5 Niedziela Zwykła – 05.02.2017 r.

I. W tym tygodniu:

1. W sobotę we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 16.00 będzie odprawione Msze św. dla chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy o stosowną pomoc dla chorych, aby mogli w tej Mszy św. uczestniczyć.

II. W przyszłą niedzielę:

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy realizacje VII edycję projektu kulturalnego Z Kulturą do Nieba. Pierwszym wydarzeniem będzie Komedia: Aleksandra Fredry ?Gwałtu, co się dzieje” w wykonaniu aktorów Laboratorium Teatralnego. Spektakl w amfiteatrze godzinie 19.15. Wstęp wolny.

III. Ogłoszenia inne:

3. W naszej parafii w najbliższym czasie odbędą się dwa Wekenndy małżeńskie prowadzone przez O. Piotra Zajączkowskiego: w dniach 17- 19.02 Zrozum mnie kochanie i 17- 19 marca Jak zdobyć Cię na nowo. Ci którzy już kiedykolwiek korzystali z takich warsztatów dla małżeństw wiedzą jak dobre jest to doświadczenie dla relacji małżeńskiej, także niesakramentalnej. Więcej informacji na temat zapisów i programu na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

4. Na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii.

5. Przez najbliższe dwa tygodnia w dniach 6 ? 18 lutego kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu w godzinach 17.00- 19.00.

6. Księża Pallotyni z al. Warszawskiej 31 na Sławinku od 1 września 2017 roku zamierzają otworzyć Publiczną (nieodpłatną) Szkołę Podstawową im. Św. Wincentego Pallottiego, nawiązującą do tradycji Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego. Nabór prowadzony jest do klas: pierwszej, czwartej i siódmej, a dokumenty należy składać do 15 marca.

7. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka w IV rocznicę jej powstania zapraszają nas na zakonne smakołyki Siostry Pasterzanki, które na terenie naszej parafii prowadzą Dom Ciepła dla dzieci. Dziś Siostry mają premierę w kawiarence, to tym bardziej zapraszamy , aby je odwiedzić.

9. Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali ciasto na Kiermasz ciast i tym, którzy je kupili. Ze sprzedaży udało się zebrać kwotę 2729 zł na pomoc trędowatym. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości Boga i otwartości na drugiego człowieka.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Ryszard Lipski z ul. Herbowej, Bogusław Zawierucha z ul. Borelowskiego, Bolesław Furman z ul. Herbowej i Stanisława Majewska z ul. Powstania Styczniowego.. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…….