4 Niedziela Zwykła -29.01.2017

I. W tę niedziele:

1. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Studentów zapraszamy na Mszę o pomyślność w sesji, we wtorek o 19.30. Po Mszy ciastko i herbata w sali Duszpasterstwa Młodzieży.

3. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje uzdrowienia. Rozpoczną się one w środę 1 lutego o godzinie 19.30 w kościele. Przez kolejne pięć śród będzie głoszona konferencja i prowadzona modlitwa o łaskę uzdrowienia. Uczestnicy dostaną też materiały do własnej medytacji na kolejny dzień tygodnia.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej w tym roku przypada w  czwartek. Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice. Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Ofiary składane na tace przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o 19:00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania. 

 6. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ?w okrągłej kaplicy.

I piątek ? spowiedź pól godziny przed Mszami św. O godzinie 17.30 nabożeństwo wynagradzające. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. dla dzieci godzinie 16.30.

I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. Ogłoszenia inne:

7. Zapraszamy na komedie polska pt. ?Polityka” z okresu międzywojennego w wykonaniu Teatru Studenckiego Dobry wieczór z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spektakl w naszym amfiteatrze w w sobotę o godzinie 14.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

8. W ramach Światowego Dnia walki z trądem, Bracia Klerycy organizują dziś Kiermasz ciast ofiarowanych przez naszych parafian na pomoc trędowatym w Indiach. Po Mszy św. Zapraszamy do kawiarenki U Franka ? wejście przez Punkt ksiązki. Zachęcamy włączenia się w tę akcję.

9. Za nami ferie zimowe dziękujemy p. Małgorzacie Grzeni wraz z wolontariuszami z IX L.O. i Siostrom Kapucynkom za poprowadzenie dwóch turnusów Zimowiska dla dzieci.

10. W ostatnim tygodniu została zamontowana na prezbiterium kolejna stacja Maryjna ?Wniebowzięcie”. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie dobro, które płynie z Waszych serc. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi. Wszystkim studentom pokonującym egzaminy, asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów a dzieciom i młodzieży rozpoczynającym naukę po feriach, życzymy zapału i dużo owoców w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru. .

11 Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Mateusz Kuriański z ul. Herbowej i Alina Bajak z ul. Herbowej.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..