3 Niedziela Zwykła – 22.01.2017 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dziś w naszym kościele XXIV doroczny parafialny Koncert Bliżej Żłóbka w ramach finału VI edycji koncertów. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową w rytmach muzyki iberyjskiej wystąpi koncertujący po całym świecie Kwintet TANGUILLO. Koncert rozpocznie się w kościele o godzinie 19.15. Serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność. Koncerty są organizowane przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

II. w tym tygodniu:

2. Msza sw. zbiorowa za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00 intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

3. W sobotę swoje imieniny obchodzi O. Radomir Kryński– ojciec duchowny naszego seminarium i asystent wspólnoty Rodzin Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

III. W przyszłą niedzielę:

4. Światowy Dzień Walki z Trądem – w przyszłą niedzielę. Z tej okazji w naszej parafii charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych z ośrodka w Indiach. Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą, ale także możliwość pochwalenia się przed innymi swoimi zdolnościami piekarskimi. Zachęcamy parafian do przynoszenia własnych słodkich wypieków, które następnie będą sprzedawane podczas kiermaszu w niedzielę w kawiarence U Franka. Ciasta należy przynosić na furtę klasztorną w najbliższa sobotę. Liczymy na Wasze zaangażowanie. Zachęcamy do licznego włączenia się w tę akcję.

5. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem ? za tydzień o godzinie 18.00.

II. Ogłoszenia inne:

6. Kolo fotograficzne zaprasza do galerii w amfiteatrze na wystawę zdjęć Wiesława Bojarskiego pt. Kapliczki i Krzyże. Wejście przy kawiarence.

7. Wraz z Siostrami Kapucynkami gorąco dziękujemy za ogromną hojność z jaką Siostry spotkały się w ubiegłą niedzielę ze strony Was drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Kościoła podczas zbiórki ofiar na dokończenie budowy Domu dla dzieci im. Jana Pawła II w Wąwolnicy. Siostry wraz z ofiarą z klasztoru i wpłatami na konto bankowe otrzymały od nas 31 566 zł. Bóg zapłać. Siostry informują, że Msza św. za wszystkich Ofiarodawców będzie odprawiona 14 marca w Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy o godzinie 7.00.

8. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka na rodzinne ciasto i kawę zapraszają nas członkowie Grupy Modlitwy O. Pio. Warto skorzystać z zaproszenia.

9. Na stolikach znajdziemy także bezpłatne parafialne folderki roznoszone podczas wizyty duszpasterskiej z kalendarium wydarzeń w parafii na ten rok.

10. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie działania podejmowane na rzecz parafii wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Dziękujemy również za życzliwość w Waszych domach i za dobrowolne ofiary złożone podczas Wizyty duszpasterskiej na dalsze prace wykonywane w kościele i klasztorze. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Łoboda z ul. Krasińskiego, Teresa Berlińska z ul. Ułanów i Zofia Nowacka-Wilczek z ul. Śnieżyńskiego.Wieczny odpoczynek …..