2 Niedziela zwykla – 15.01.2017 r.

I. W tę niedzielę:

1. Niezwykły Koncert Kolęd w wykonaniu sześciu Chórów Regionu Lubelskiego Akademii Chóralnej ŚPIEWAJĄCA POLSKA odbędzie się dziś o godz. 19.15 w naszym kościele. Zapraszamy parafian i gości do wspólnego kolędowania. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro rozpoczyna się I turnus Zimowiska dla dzieci ze szkół podstawowych. Jest jeszcze kilka miejsc na II turnus. Zapisy w kancelarii.

3. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w poniedziałek godzinie 18.00 Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

4. W środę rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ?Pojednanie ? miłość Chrystusa przynagla nas.”.

5. Ruch Światło – Życie zaprasza na wspólną adorację, dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w środę, po Mszy św. o 18.(w kaplicy Matki Bożej). Będziemy prosić o potrzebne łaski dla małżeństw w kryzysie, oraz będące w separacji i oddalone od Boga.

6. W sobotę swoje imieniny obchodzą w naszej wspólnocie: O. Jarosław Kubera ? przełożony wspólnoty i Rektor naszego Seminarium i O. Jarosław Banasiuk pełniący funkcje wicerektora Seminarium. Msza św. w intencji Solenizantów w sobotę o godzinie 6.30. Polecamy ich Waszej modlitwie.

7. Koncert ?Z polska kolędą przez wieki” w wykonaniu pani Barbary Dobrzańskiej z zespołem artystów warszawskich w naszym amfiteatrze w sobotę o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

8 Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek, 16 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 10, 12, 16 i 18.

Wtorek, 17 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 3 i 6.

Środa, 18 stycznia, ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

Czwartek, 19 stycznia, ul. Skrzetuskiego bloki nr 8 i 10 oraz ul. Juranda blok nr 1.

Piątek, 20 stycznia, ul. Juranda bloki nr 3 i 5 oraz ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3 i 6.

Sobota, 21 stycznia, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 7, 9 i 11 oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny do piątku powinny w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

III. W przyszłą niedzielę:

9 Zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą w niedzielę na różaniec o godzinie 17.20 i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii

10. XXIV doroczny parafialny Koncert Bliżej Żłóbka w ramach finału VI edycji koncertów – za tydzień o godzinie 19.15. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową wystąpi koncertujący po całym świecie Kwintet TANGUILLO. Szczegóły na plakatach przed kościołem Ina stronie parafii.

IV. Ogłoszenia inne:

11. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych w tym roku z naszej parafii:

? Dwie pielgrzymki samolotowe do Fatimy w roku 100-lecia objawień w Matki Bożej w Fatimie ? w lipcu

? Pielgrzymka autokarowa po Serbii Albanii i Macedonii śladami bałkańskich monasterów i świętych ? we wrześniu.

Szczegółowe informacje o programie i cenie w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.

12. Zwolniło się jedno miejsce dla mężczyzny na pielgrzymkę samolotową do Meksyku w dniach 4 ? 19 lutego. Informacje u proboszcza parafii tylko do środy.

13. Kilka dni temu przybył do naszej wspólnoty br. Piotr Doleżoł, który będzie pełnił z br. Zygmuntem posługę zakrystianina. Życzymy mu opieki Bożej i sil do podejmowanych zadań.

14. Dziś po świątecznej przerwie do kawiarenki parafialnej u Franka na gorące napoje i smaczne domowe ciasto zapraszają nas członkowie Odnowy w Duchu świętym Miłosierny Samarytanin.

15. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się na co dzień z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać, modląc się codziennie za Was podczas Mszy św. za Braci i Dobrodziejów i w chórze zakonnym. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu i siły do pokonywania trudności. Babciom i Dziadkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków a dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku i nabrania sil do dalszego zdobywania wiedzy.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisława Biernacka z ul. Wołodyjowskiego, Irena Strychalska z ul. Szpitalnej, Genowefa Tylus z ul. Kruka i Przemysław Wasilczyk z ul. Leonarda.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….