Krosny Teatr jednego mima – na Poczekajce - 26.02.2017 r.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie: „Ireneusz Krosny. Teatr jednego mima” w ramach projektu: Z Kulturą do Nieba – VII edycja. Wydarzenie w niedzielę 26 lutego o godzinie 17.00 w amfiteatrze kościoła na Poczekajce.

Projekt  jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia miasta w 2017 roku w ramach działań  Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej.

I

reneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność, własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie.

 

Patronat honorowy objęłi: 

 

O.Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny