Święto Chrztu Pańskiego – 08.01.2017 r.

I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się dziś w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

2. Przepiękny Koncert kolęd w ramach szóstej edycji koncertów ?Bliżej żłóbka” na Poczekajce. Dziś Koncert Kolęd w wykonaniu chórów: Młodzieżowy Chór CARDUELIS i Chór CUM MUSICA z Poniatowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy cale rodziny do wspólnego kolędowania. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

II.W tym tygodniu:

3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo.

4. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 9 stycznia, ul. Farmaceutyczna domy i blok nr 4, ul. Śnieżyńskiego domy i bloki nr 6, 8 i 10, ul. Wojciechowska domy i bloki nr 36 i 36A oraz ulice: Magierskiego i Cieszkowskiego.

Wtorek, 10 stycznia, ulice: Powstania Styczniowego i Rogińskiego.

Środa, 11 stycznia, ulice: Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Toczyskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Kruka i Krajewskiego.

Czwartek, 12 stycznia, ulice: Borelowskiego, Żulińskiego, Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Boh. Monte Cassino blok nr 55, Zana domy i blok nr 13 oraz ul. Namysłowskiego.

Piątek, 13 stycznia, ul. Struga oraz ul. Leonarda bloki nr 5, 7, 9 i 11.

Sobota, 14 stycznia, ul. Leonarda blok nr 13 oraz ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10.

Poniedziałek, 16 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 10, 12, 16 i 18.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki. W tym tygodniu będą nam pomagać w odwiedzinach domów naszych parafian: O. Piotr Stasiński i , O. Grzegorz Brzeziński z Warszawy.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Kolejny Koncert Kolęd w wykonaniu Chórów śpiewającej Polski pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowak – odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w naszym kościele. Zapraszamy parafian i gości. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

IV. Ogłoszenia inne:

6. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II – proszą o wsparcie materialne, związanej z wykończeniem tego domu, którego budowa zmierza ku końcowi. Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na dokończenie budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach pomocy misjom organizowanej wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbiórka odbędzie się w naszej parafii we wtorek przez cały dzień i w środę do godziny 10.00. Zużyty sprzęt można składować na placu przy dolnym wejściu do Punktu książki od strony bocznego wejścia do kościoła (od strony zakrystii).

8. Informujemy, że w okresie zimowym w dni powszednie będą otwarte tylko drzwi boczne do kościoła po obu stronach.

10 Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka z parafią organizuje ?Zimowisko na Poczekajce” w dwóch terminach – dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00 w okresie ferii zimowych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.

12.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Edmund Rarak z ul. Wojciechowskiej, Stefan Symotiuk z ul. Zana, Zofia Wiater z ul. Krasińskiego, Marek Gryglewski z ul. Juranda, Kazimierz Fedorowicz z ul. Krasińskiego,  Zdzisław Nowak z ul. Herbowej, Bogusław Moryc z ul. Wołodyjowskiego i Jerzy Mitura z ul. Struga.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….