Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017

I. W tym tygodniu:

1. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

? I piątek ? porządek niedzielny z racji uroczystości

? I sobota – Msza św. wieczorna z nieszporami i nabożeństwo zakończone procesją.

2. W piątek – 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów C + M + B. i dodając datę roku. Znaczy to “Christus Mansionem Benedicat” ? czyli “Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”). Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Po raz szósty wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia (Uwaga !!! zmaiana programu)  br. o godz. 12:30 rozpoczęcie Przed Bramą Krakowską): przejście procesyjne do katedry lubelskiej, pokłon Dziecięciu Jezus w katedrze. O godz. 13.00 – Eucharystia katedrze po przewodnictwem Pasterza Archidiecezji – Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w piątek rozpocznie się msza sw. o godzinie 18.00 a po niej nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 2 stycznia, ul. Dragonów – bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Herbowa – blok nr 20.

Wtorek, 3 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 3, 5, 6, 7, 8 i 10.

Środa, 4 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 9, 11, 15, 16 i 18 oraz ul. Ułanów – bloki nr 1 i 5.

Czwartek, 5 stycznia, ul. Szpitalna oraz ul. Ułanów – bloki nr 7, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23, 27, 29 i 33.

Sobota, 7 stycznia, ul. Ułanów – blok nr 25, Aleja Kraśnicka oraz ulice: Pielęgniarek, Konstantynów, Romanowskiego, Paśnikowskiego i Frankowskiego.

Poniedziałek, 9 stycznia, ul. Farmaceutyczna – domy i blok nr 4, ul. Śnieżyńskiego – domy i bloki nr 6, 8 i 10, ul. Wojciechowska – domy i bloki nr 36 i 36A oraz ulice: Magierskiego i Cieszkowskiego.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. W tym tygodniu w Wizycie duszpasterskiej pomoże nam nasz współbrat O. Szymon Janowski i O. Piotr Stasiński. Dobrowolne ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej w tym roku przeznaczone na dalsze prace w kościele i klasztorze. W tym roku planowane jest wykonanie ławek z klęcznikami na chórze organowym ? koszt ok. 110 tys. zl. i modernizacja ogrzewania w kościele. W klasztorze będą dalej prowadzone prace remontowe łazienek.

II. W przyszłą niedzielę;

6. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia.

7. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się za tydzień w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

8. Szósta edycja koncertów Bliżej żłóbka na Poczekajce rozpocznie za tydzień Koncertem Kolęd w wykonaniu chórów: Młodzieżowy Chór CARDUELIS i i Chór CUM MUSICA z Poniatowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Te wydarzenia są organizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy naszej parafii. Wstęp wolny.

III. Ogłoszenia inne

09.Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka z parafią organizuje ?Zimowisko na Poczekajce” w dwóch terminach – dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00 w okresie ferii zimowych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10.Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech opieka i wstawiennictwo Maryi stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół w rozpoczynającym się 2017 roku.

11.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zbysław Sławek z ul. Krasińskiego, Waldemar Teodorowicz z ul. Dragonów, Jerzy Henzell z ul. Herbowej,  Marianna Bernecka i Adam Zienkiewicz z ul. Krasińskiego.z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….