Boże Narodzenie -25.12.2016 r.

I. W tym tygodniu:

1. Jutro drugi dzień świąt ? święto Świętego Szczepana. Msze św. Według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby KUL-u.

2. Z racji świat nie będzie dziś Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godzinie 18.00.

3. Jutro swoje imieniny obchodzi O. Szczepan Dzyr katecheta i duszpasterz odnowy w Duchu świętym. Msza św. w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30.

4. Święto św. Rodziny w najbliższy piątek. Tego dnia szczególnie módlmy się za nasze rodziny, aby były napełnione miłością na wzór św. Rodziny. Zachęcamy szczególnie małżeństwa na Msze św. o godzinie 18.00. Arcybiskup Lubelski udziela na najbliższy piątek dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z racji tego święta.

5. W sobotę ostatni dzień roku 2016. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2017. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący Nowy Rok.

II. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

II. Ogłoszenia inne:

7. Od poniedziałku 2 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowa.

Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 2 stycznia, ul. Dragonów – bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Herbowa – blok nr 20.

Wtorek, 3 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 3, 5, 6, 7, 8 i 10.

Środa, 4 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 9, 11, 15, 16 i 18 oraz ul. Ułanów – bloki nr 1 i 5.

Czwartek, 5 stycznia, ul. Szpitalna oraz ul. Ułanów – bloki nr 7, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23, 27, 29 i 33.

Sobota, 7 stycznia, ul. Ułanów – blok nr 25, Aleja Kraśnicka oraz ulice: Pielęgniarek, Konstantynów, Romanowskiego, Paśnikowskiego i Frankowskiego.

8. W tym tygodniu odeszły do wieczności: Zofia Strzelecka z ul. Toczyskiego i Halina Siczek z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

9. Dziękujemy za wasza troskę duchową i materialną o nasz kościół, klasztor i Seminarium. W imieniu całej naszej wspólnoty zakonnej Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i przybyłym Gościom z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Boża Dziecina wlewa w Wasze serca Nadzieję i Radość. Niech pomaga przezwyciężać wszelkie bariery i trudności. Niech naszej Ojczyźnie przyniesie zgodę i pomoże pokonać zamęt – miłością i wzajemnym szacunkiem. Błogosławionych świąt !!!