IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? dziś jeszcze w przedsionkach kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS.

2. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum przeznaczony jest na pomoc uczniom.

3. Dziecięca Schola Parafialna BARKA dziś przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny.

II. W tym tygodniu:

4. Od poniedziałku do piątku włącznie spowiedź rano od godziny 6.00 -8.30 a popołudniu od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy św. W sobotę spowiedź od godziny 6.00 – do 15.00.

5. ?Światło betlejemskie“, przybędzie do naszego kościoła jutro na wieczornej Mszy św. przyniesione przez harcerzy. Będziemy mogli do Wigilii zabrać je w lampionach do naszych domów.

6. Ruch Światło – Życie zaprasza na wspólną adorację, dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w środę po Mszy św. o 18.(w kaplicy Matki Bożej). Będziemy prosić o potrzebne łaski dla małżeństw przeżywających kryzys oraz Te, które przeżywają choroby i doświadczają cierpienia.

7. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii

8. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w piątek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

9. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: O. Dariusz Polak – w poniedziałek Msza św. o godzinie 6.30 i O. Adam Dobrodziej ? opiekun Legionu Maryi i duszpasterz chorych. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

10.W sobotę Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

? Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej. Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

Uroczysta Msza św. ?PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy już do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań . Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia”.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby KUL-u.

11.Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii i przy furcie klasztornej.

III. Ogłoszenia inne:

12. Koło fotograficzne zaprasza do galerii w amfiteatrze na wystawę zdjęć Wiesława Bojarskiego pt. Kapliczki i Krzyże. Wejście przy kawiarence.

13.Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca:, os. Błonie a następnie os. Konstantynów, os. Krasińskiego i os. Sienkiewicza. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

14. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 198 paczek tematycznych i 260 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od Darczyńców kwotę 20 000 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 96 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu czwartkowej Wigilii dla samotnych z naszej parafii. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

15. Dziękujemy darczyńcom za ofiary wpłacone na konto bankowe w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego.

16.Dziś do kawiarenki u Franka na przedświąteczne ciasto i włoską kawę zapraszają nas członkowie Wspólnoty Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej.

17.Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.