III Niedziela Adwentu – 11.12.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? w przedsionkach kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 14 i 16 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

2. Młodzież oazowa naszej parafii, rozprowadza przed głównymi drzwiami kościoła “żłóbki bożonarodzeniowe“, jako symbol świąt do których się zbliżamy i świąteczne pierniczki. Akcja ta ma na celu wsparcie wyjazdu rekolekcyjnego oazowiczów w okresie wiosennym.

II. W tym tygodniu;

3. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Mszą św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.

III. Ogłoszenia inne:

4. Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godzinie 6.30 a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz.18.00.

5. Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki waszej pomocy mogliśmy zrobić ponad 100 paczek świątecznych.

7. W ramach przedświątecznych porządków kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

8. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas harcerze z naszej parafii. Warto skorzystać.

9. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.