II Niedziela Adwentu – 04.12.2016 r.

I. W dzisiejszą niedziele:

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. W poniedziałek, wtorek i środę – Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30 ( Roraty), 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Tomasz Mantyk o godz. 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony gablotach ogłoszeń i w naszej gazetce Zwiastun. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Krynicy Morskiej, w którym o. Ireneusz pracuje. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie także można złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła.

II. W tym tygodniu:.

3. W czwartek ? 8 grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. ? świąteczny. Msze sw. o godzinie 6.30, 7.30.8.30, 10.00, 16.30 i godzina 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski“. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała.

4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

5. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30. Polecamy Solenizanta Waszym modlitwom.

6. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

III. W przyszłą niedzielę:

7. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? tradycyjnie za tydzień i za dwa tygodnie będą rozprowadzane wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

8. Młodzież oazowa naszej parafii, rozprowadzać będzie w przyszłą niedzielę “żłóbki bożonarodzeniowe“, jako symbol świąt do których się zbliżamy. Akcja ta ma na celu wsparcie wyjazdu rekolekcyjnego oazowiczów w okresie wiosennym.

IV. Ogłoszenia inne:

9. Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

10. Z radością informujemy, że są już nowe dwa zabudowane konfesjonały. Stoją w pierwszej i drugiej wnęce kościoła. Dla osób starszych i niepełnosprawnych jest możliwość spowiedzi na siedząco. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom konfesjonałów i Wykonawcom. Niech będzie to dla nas zachęta do częstego korzystania z tego daru Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.