I Niedziela Adwentu – 27.11.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy. dzieci, młodzież, studentów i dorosłych. Duszpasterstwo Młodych zaprasza młodzież na śniadania, codziennie po Roratach, w salce Duszpasterstwa Młodych. Na Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. We wtorek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30.

4. W środę przypadają imieniny naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? profesora KUL i asystenta grupy modlitwy O. Pio, O. Andrzeja Cebuli– ekonoma klasztoru i duszpasterza dzieci i br. Andrzeja Zajkowskiego ? naszego furtiana. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę o godz. 6.30.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.

? I piątek  ? spowiedź rozpoczyna się pól godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

? I sobota ? Msza św. z Nieszporami i po niej czuwanie Maryjne zakończone procesją.

6. Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkich młodych na liturgię pokutną i adorację krzyża z możliwością spowiedzi w czwartek o 19:00. Jest to okazja dobrego wejścia w adwent i rozpoczęcia duchowych przygotowań do Świąt.

7. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w sekretariacie św. Mikołaja przy kawiarence parafialnej lub wpłacić na konto bankowe parafii z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja”.

8. W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków i Braci ponowicjuszy:

Poniedziałek

ulice: Namysłowskiego, Struga, Krasińskiego – bloki nr 3, 6, 10, 12, 16, 18, Zana – domy oraz blok nr 13, Irydiona ? bloki nr 2, 4, 6, 8, 10 i ul. Leonarda ? bloki nr 5, 7, 9, 11, 13.

Wtorek

ulice: Skrzetuskiego ? bloki nr 2, 2A, 2B, 4, 6, 8, 10, Wołodyjowskiego ? bloki nr 3, 6, 7, 9, 11 i ul. Juranda ? bloki nr 1, 3, 5.

Środa

ulice: Herbowa ? bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 20, Szpitalna i ul. Ułanów ? bloki nr 1, 5, 7.

Czwartek

ulice: Ułanów ? bloki nr 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 33, Dragonów ? bloki nr 3, 8, 14, Pielęgniarek, Konstantynów i Al. Kraśnicka.

Piątek

ulice: Śnieżyńskiego ? domy oraz bloki nr 6, 8, 10, Wojciechowska ? domy oraz bloki nr 36, 36A, Farmaceutyczna ? domy oraz blok nr 4, Magierskiego, Cieszkowskiego, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

Sobota

ulice: Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego, Romanowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego i Bogdanowicza.

Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00. a w sobotę od godziny 10.00

III. W przyszłą niedzielę:

9. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Ireneusz Naumowicz ? proboszcz i gwardian z klasztoru w Krynicy Morskiej. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Rekolekcje dla młodzieży  i studentów poprowadzi O. Tomasz Mantyk. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są one szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

10. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Powstaje nowy krąg rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą wzrastać w miłości do siebie nawzajem, do bliźnich i do Boga. Spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę o 12:30 w sali konferencyjnej. Informacje także u o. Tomasza Mantyka.

IV. Ogłoszenia inne:

12. Bracia z 4 Wspólnoty Neokatechumenalnej z naszej parafii kontynuują misję ewangelizacyjną w wybranych obszarach naszej parafii. Misja ta związana jest z odwiedzaniem mieszkań i domów naszych parafian i przepowiadaniem Dobrej Nowiny; Ewangelii. Bracia będą głosić Słowo Boże, które realizuje się w ich życiu, pomaga im i chcą dzielić się doświadczeniem Bożej Miłości i Prawdy, którą jest Jezus Chrystus Zmartwychwstały. Zachęcamy do przyjęcia ich do domów.

13. Na dobrą jesienna kawę z domowym ciastem zapraszają dziś do kawiarenki parafialnej u Franka młodzież z Gimnazjum nr 7.

14. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszły: Wojciech Sroczyński z ul. Irydiona i Franciszek Kupisz z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….