32 Niedziela Zwykła – 06.11.2016 r.

I. W tę niedzielę:

1. W ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przy wyjściu z kościoła można złożyć dziś dobrowolną ofiarę do skarbon na pomoc Kościołom w potrzebie. W tym roku wspieramy prześladowanych chrześcijan w Iraku. Szczególnym ?celem” w tym kraju są chrześcijanie, których liczba w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się z 1,4 mln do mniej niż 275 tys. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Zachęcamy także do modlitwy w intencji prześladowanych.

2. Zapraszamy dziś na Koncert zaduszkowy Śpieszmy się kochać ludzi…. pamięci p. profesor Beaty Dąbrowskiej ? która wielokrotnie występowała w naszym kościele.Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

3. W czwartek 10 listopada rozpocznie się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach. Modlitwy nowennowe będą odmawiane w naszym kościele o godzinie 6.30 a w niedzielę o godzinie 7.00.

4. We piątek 11 listopada przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. według porządku dnia świątecznego: o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Fagi można nabyć Punkcie ksiązki. Arcybiskup lubelski z racji święta narodowego udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zalecając jednocześnie do wykonania w stosownym czasie uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia i pobożności.

5. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Krasińskiego.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Koncert patriotyczny: Kocham Cię Polsko…. z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Koncert jest realizowany przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin w ramach projektu Z Kulturą do Nieba ? realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny.

7. Z racji koncertu nie będzie w przyszła niedzielę nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. o godzinie 18.00.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne.

IV. Ogłoszenia inne:

9. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez IV wspólnotę neokatechumenalną. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki do starego kościoła o godzinie 19.30.

10. Przypominamy, ze tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym ogłoszeniu w ogłoszeniach niedzielnych. Przestrzegamy przed oszustami podającymi się za zakonników lub że są wysłani przez proboszcza parafii.

11. Dziś na domowe ciasto i jesienną kawę i czekoladę do kawiarenki u Franka zaprasza nas młodzież Oazowa.

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele i klasztorze. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zdzisław Bicz z ul. Powstania Styczniowego, Helena Królikowska z ul. Namysłowskiego i Władysława Kupisz z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….