Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła – 30.10.2016 r.

I. W tę niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Dziś swoje imieniny obchodzi O. Przemysław Kryspin ? duszpasterz chorych, opiekun Grupy modlitwy św. Rity i Oazy. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30.

3. We wtorek ? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy sw. Msze św. z procesją żałobną na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym na Majdanku rozpoczną się o godz. 12.

4. W środę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: o godzinie: 6.30, 7.30. 8.30. 10.00,16.30 i o godzinie 18.00. Przez miesiąc listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Od wtorku będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Konstantynów. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Przypominamy, że od 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

§ I czwartek – modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

§ I piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź dzieci od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

§ I sobota ? zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami i po Mszy sw. nabożeństwo.

6. Podejmujemy nową inicjatywę duszpasterską dla ludzi młodych. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy młodzież na godzinę 19.00 na liturgię pokutną. Jest to okazja do głębszego przeżycia spowiedzi, a także adoracji krzyża i modlitwy uwielbienia.

III. W przyszłą niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Koncert zaduszkowy pamięci p. profesor Beaty Dąbrowskiej ? która wielokrotnie występowała w naszym kościele. Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Koncert organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Szczegóły o wykonawcach na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii

IV. Ogłoszenia inne:

8. Harcerki działające przy naszej parafii dziś przed kościołem sprzedają własnoręcznie wykonane różańce. Ofiary złożone wspomogą dofinansowanie wyjazdu zimowego.

9. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech pragnienie świętości jeszcze bardziej pobudzi w nas troskę o świątynię naszego ciała poprzez systematyczne życie sakramentalne.

10.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Wojciech Iwaniak z ul. Herbowej, Zofia Januszkiewicz z ul. Krasińskiego i Bronisław Grzegorczyk z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….