30 Niedziela Zwykła – 23.10.2016 r.

I. W tę niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy szczególnie podczas wieczornej modlitwy różańcowej. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę

2. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – dziś o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można jeszcze złożyć w zakrystii.

3. Z racji Niedzieli Misyjnej zapraszamy dziś na Koncert Muzyki chrześcijańskiej ? Zespólu BeU. Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

4. Można jeszcze dziś zobaczyć przygotowaną przez Kolo fotograficzne Wystawę Rok z życia parafii – to zdjęcia dokumentujące bogate życie naszej parafii: święta i imprezy organizowane na jej terenie. Wejście przez Kawiarenkę parafialną.

II. W tym tygodniu:

5. Kolejne spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

III.  W przyszłą niedzielę

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia inne:

7. Dziś do kawiarenki U Franka na wyśmienite ciasto domowej produkcji, kawę z nowego ekspresu i gorącą czekoladę zapraszają nas członkowie Biura Radia Maryja

9. W ostatnim czasie zostały poddane naprawie główne schody prowadzące do kościoła. Duży napór kostki wywołany jeżdżącymi po placu samochodami spowodował wyłamanie krawężników wspierających stopnie schodów. Ponawiamy prośbę o nie parkowanie samochodów na placu przed kościołem poza osobami niepełnosprawnymi. Prosimy o korzystanie także z parkingu przy ul. Pielęgniarek (za ogrodem klasztornym), który dzięki życzliwości dyrekcji szpitala jest otwarły w niedziele dla wszystkich i posiada ponad 60 miejsc parkingowych.

9.Są już wykonywane nowe dwa zabudowane konfesjonały do III i IV wnęki w kościele jako dziękczynienie za Rok Miłosierdzia. Koszt jednego konfesjonału to 18 tysięcy zł. Jeden konfesjonał znalazł już darczyńcę. Zachęcamy do wsparcia sfinansowania drugiego konfesjonału. Ofiary można składać w zakrystii, kancelarii na konto parafialne lub do skarbony przy bocznym wyjściu od strony kaplicy Matki Bożej. Za każdy dar z serca dziękujemy.

10.Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzien.

12.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Michalska z ul. Skrzetuskiego i Jerzy Jaroński z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….