29 Niedziela Zwykła – 16.10.2016

I. W tym tygodniu:

1. Domowy Kościół zaprasza na wspólną adorację dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w poniedziałek po Mszy św. o 18. (w kaplicy Matki Bożej). Będziemy dziękować i wynagradzać Bogu za łaski udzielone małżeństwom już pojednanym i tym, których jeszcze dotykają trudności i brak przebaczenia.

2. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki ? patrona ludzi pracy przypada w środę. Zapraszamy na Msze św. w porządku dnia powszedniego z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.

3. Liturgiczną służba ołtarza wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Msze św. o godzinie 18.00 i po niej spotkanie w amfiteatrze.

4. Z okazji Roku Miłosierdzia wspólnoty modlitewne naszej parafii zapraszają na nocne czuwanie i uwielbienie Boga. Spotkanie Strumienie Milosierdzia rozpocznie sie w naszym kościele w piątek o godzinie 18.45. W programie Msza święta, konferencje i namaszczenie olejem oraz oddanie się w opiekę Matce Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

5. W sobotę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na poranne Msze św. z możliwością oddania czci relikwiom Świętego.

6. Kolejne spotkanie ze św. Ritą  w sobotę. O godzinie 17.25 będą czytane intencje złożone w zakrystii podczas modlitwy różańcowej, które będziemy także polecać podczas Mszy św. o godzinie 18.00.

II. W następną niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną.

8. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w niedziele o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

9. Z racji Niedzieli Misyjnej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Koncert Muzyki chrześcijańskiej ? Zespólu BeU. Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

10. Msza Św rocznicowa, miejscowej grupy AA i Al-Anon zostanie odprawiona w starym kościele przyszłą niedzielę o godz.16.00. Zapraszamy.

III. Ogłoszenia inne:

11. Ponawiamy zaproszenie do wspólnej modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorki, środy i czwartki o godzinie 16.30. Maryja, która patronuje naszej parafii prosi nad o codzienną wspólną modlitwę różańcową.

12. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary w kwocie 9 920 zł przekazaliśmy do Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

12.Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na uroczystości patronalne ku czci św. Łukasza połączone z dziękczynieniem za 25 ? lecie działalności Samorządu Pielęgniarek i Położnych. Uroczystości w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 19.00 we wtorek pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

13. Koło fotograficzne działające przy naszej parafii zaprasza do galerii w amfiteatrze na wystawę rozpoczynającą 3 rok działalności koła. “Rok z życia parafii” –  to zdjęcia dokumentujące bogate życie naszej parafii, święta i imprezy organizowane na jej terenie. Wejście przez Kawiarenkę parafialną.

12. Dziś do kawiarenki U Franka na smaczne domowe ciasto i jesienną kawę zapraszają członkowie Grupy Modlitwy Ojca Pio. Zachęcamy do korzystania. Ofiary składane w kawiarence wspierają dziania parafii i Stowarzyszenia.

13. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie podejmowane prace w parafii. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień a w święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze.

14. Ogłaszana na dziś zbiórka na leczenie 3 letniej Amelki, chorej na siatkówczaka ? raka złośliwego lewego oka został odwołana. Rodzicom i wolontariuszom udało się w ostatnim tygodniu zebrać potrzebną kwotę na I etap leczenia Amelki, która już znajduje się w Stanach Zjednoczonych i rozpoczęła leczenie. Rodzice dziękują wszystkim za wsparcie i proszą o wytrwałą modlitwę.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Helena Malik z ul. Leonarda i Mieczysław Wójtowicz z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….