Pomóżmy Amelce w walce z rakiem !

 

Informacje o Amelce przxekazane przez Ciocię Amelki 

   

“Przezywamy w naszej rodzinie bardzo smutne chwile. Nasza kochana 3-letnia bratanica Amelka Dobek choruje na siatkówczaka – raka złośliwego lewego oka. Po drugiej chemii niewyobrażalnie cierpi. Szans na wyleczenie dziewczynki i uratowanie oka w Polsce nie ma. Tak jak wszyskie dzieci z siatkówczakiem, Amelka musi pojechać do kliniki w Nowym Jorku. Dokumentację medyczną widział już dr Abramson – najlepszy specjalista na świecie. Zgodził się ją leczyć. Postawił jeden warunek ? Amelka musi przyjechać do niego jak najszybciej. Dał dziecku nadzieję na zdrowie, życie i zachowanie wzroku. Uratowanie oczka Amelki jest możliwe, ale liczy się czas. Odkładanie operacji pogarsza rokowania na dalsze leczenie.
Koszt leczenia naszej bratanicy jest ogromny – 1,5 mln złotych. Potrzebujemy wciąż ponad 700 tys. zł. To cena za życie naszego dziecka, dlatego szukamy wszelkich dróg wsparcia. Amelia jest podopieczną Fundacji Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?, Fundacji SIEPOMAGA. Złożyliśmy wniosek do lubelskiego oddziału Caritasu, z prośbą o objęcie Amelki opieką. Prowadzimy też akcję sms-ową, zbiórkę nakrętek, organizujemy akcje charytatywne, koncerty i eventy, współpracujemy z mediami. Wspierają nas sportowcy, w tym Karol Bielecki, Jakub Błaszczykowski, zawodniczki MKS Selgros Lublin, piłkarze Górnika Łęczna i Motoru Lublin Wciąż potrzeba jednak ogromnej sumy, której nawet przy wsparciu tak wielu życzliwych ludzi, nie jesteśmy w stanie zgromadzić. Podejmujemy się wszelkich działań na rzecz ratowania życia naszej Amelki.
Uzbieraliśmy na leczenie Amelki połowę wymaganej kwoty. Dzięki temu Amelka już wkrótce możemy wpłacić depozyt, co pozwoli na ustalenie terminu pierwszej operacji. Potrzebujemy jednak drugą połowę – pieniążków na jej leczenie w Stanach Zjednoczonych. Mamy niewiele czasu na zbiórkę.
Kuria Archidiecezjalna otworzyła nam drogę do zbiórek pod Kościołami. Musimy sprawę dalej koordynować przez proboszczów poszczególnych parafii.
Prosimy też o modlitwę w intencji Amelki z prośbą o uleczenie. Prosimy o objęcie modlitwą również nas ? jej rodziców i bliskich, by starczyło nam siły oraz nie zabrakło wiary i nadziei w tak trudnym dla nas czasie. Pragniemy nieustannie wierzyć, że jeszcze w Roku Miłosierdzia wraz z Amelką doznamy Łaski.
Amelka mieszka w Lublinie, na terenie Parafii św. Wojciecha na Czubach. Artykuł o niej
://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story,” href=”http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/https:/www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story,” mce_href=”http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/https://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story,”>http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/https://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story,,” href=”https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek,” mce_href=”https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek,”>https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek,” href=”http://dzieciom.pl/podopieczni/29857″ mce_href=”http://dzieciom.pl/podopieczni/29857″>http://dzieciom.pl/podopieczni/29857
W przypadku pytań proszę o kontakt: 506 820 534, 501 300 896.
Pozostaję z nadzieją na współpracę. Z Panem Bogiem.”

 

Edyta Dobek, ciocia Amelki

Możemy pomóc Amelce:


1. wysyłając sms na nr 72365 o treści S4791 (koszt: 2,46)
2. Zbierając nakrętki plastikowe
3. wziąć udział w kiermaszu na rzecz Amelki:facebook.com – bazarekamelki marzycielki
3. poprzez wpłaty na konto Fundacji siepomaga –
” href=”https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek” mce_href=”https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek”>https://www.siepomaga.pl/amelia-dobek
4. Poprzez wpłaty na konto fundacji Zdążyć z pomocą:
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 29857 Dobek Amelia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Link do strony Fundacji ?
” href=”http://dzieciom.pl/podopieczni/29857″ mce_href=”http://dzieciom.pl/podopieczni/29857″>http://dzieciom.pl/podopieczni/29857
Jeżeli ktoś z Państwa może pomóc również w inny sposób, proszę o kontakt poprzez maila, przez facebooka: ” href=”https://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story” mce_href=”https://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story”>https://www.facebook.com/amelkamarzycielka/?pnref=story albo z rodzicami Amelki: 667 165 885,691 523 864 lub pod nr tel. 506 820 534, 501 300 896.
Informacje o chorobie Amelki również na portalu:” href=”http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/” mce_href=”http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/”>http://www.lublin112.pl/pomoz-amelii-dobek-wygrac-z-nowotworem-oka/