28 Niedziela Zwykła – 09.10.2016

I. W tę niedzielę:

1. W ramach obchodów Dnia papieskiego, przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

2. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich, studenckiej i starszej zatytułowane ?Weź narzędzia” rozpoczną się dziś na Mszy o 18.00. Rekolekcje poprowadzi jezuita, o. Grzegorz Kramer. Po Mszy konferencja w kościele. Następne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o 19:00.

II. W tym tygodniu:

3. Spotkanie ?Katolicyzm codziennego użytku” ze znanym dziennikarzem Szymonem Hołownią w środę o godzinie 19.00 w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny. Spotkanie jest realizowane w ramach projektu VI edycji Z Kulturą do Nieba przy wsparciu finansowym urzędu Miasta Lublin.

4. W czwartek 13 października, przypada wspomnienie bl. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Msza sw. dla dzieci klas 3 przygotowujących się do I komunii św. w naszej parafii i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godzinie 14.10 w koiciele. Po Mszy sw. spotkanie organizacyjne.

6. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

7. Na prośbę rodziców i Przyjaciół chorej Amelki Dobek w przyszłą niedziele przed naszym kościołem będzie prowadzona przez wolontariuszy zbiórka na leczenie 3 letniej Amelki, chorej na siatkówczaka ? raka złośliwego lewego oka. Na pilną operację potrzeba 1,5 miliona złotych. Zachęcamy do wsparcia tej prośby. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

IV. Ogłoszenia różne:

8. Zapraszamy dzieci na ciekawe Warsztaty tworzenia książki prowadzone przez aktorów Teatru Andersena. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

9. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury na misje. Ze zbiórki makulatury otrzymaliśmy 3 243 zł.

10. Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I ? tydzień (od 1 listopada) z osiedla Konstantynów II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie.

11. Dziś do kawiarenki ?U Franka” na jesienne smaki ciasta, kawy i gorącej czekolady zapraszają dziś członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

12. Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.

13. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.