22 Niedziela Zwykła – 28.08.2016

 I. W tym tygodniu:

1. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

? O godzinie 9.00 – IX Liceum Ogólnokształcącego (w starym kościele)

? O godz. 9.00 dla uczniów z Gimnazjum nr 7

? Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w ramach miejskiej inauguracji Roku szkolnego w piątek o godz. 9.00

? Natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego, Gimnazjum, i Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w czwartek 8 września o godzinie 8.40.

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

? I piątek ? dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

? I sobota ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

3. Pierwsza po wakacjach próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w sali muzycznej nr 2. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do śpiewania.

4. Pielgrzymka do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe wyruszy z naszej parafii w przyszłą sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy.

II. W przyszłą niedzielę:

5. Od przyszłej niedzieli nie będzie juz wakacyjnej Mszy św. o godzinie 19.30. Powróci Msza św. o godzinie 16.00.

6. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30.

III. Ogłoszenia różne:

7. Dzieci ze scholii ?Barka” zapraszamy na pierwszą próbę po wakacjach w sobotę o godzinie 16.00 w sali nr 2. Zapraszamy też te dzieci, które chcą śpiewać w scholii.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom I Katechetom sił do przekazywania wiedzy a Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Czesława Targońska z ul. Powstania Styczniowego . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….