21 Niedziela Zwykła – 21.08.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W dniu dzisiejszym i przez cały tydzień możemy wesprzeć akcję Caritas: ?Tornister pełen Uśmiechów”. Wspieramy szanse edukacyjne uczniów poprzez zbiórkę funduszy składanych do skarbon przy wyjściach z kościoła na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.

II. W tym tygodniu:

2. W poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.30 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii

3. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

4. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w piątek. Msze św. w naszym kościele według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o N.M.P. Msze św. o godzinie 6.30.7.30, 8.30, 10.00, 16.30, i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym Narodem. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godzinie 17.30 podczas którego ponowimy Akt zawierzenia matce Bożej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Tego dnia z racji uroczystości nie obwiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

II. Ogłoszenia inne:.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza – naszego współbrata O. Daniela Stelmaszka, który opowie o pracy misyjnej w Gabonie. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia materialnego misji w Gabonie.

6. Wszystkim pielgrzymom, którzy uczestniczyli w Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach oraz parafii i klasztoru. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem pielgrzymki, zorganizowaniem transportu, miejsc noclegowych, opieki medycznej, wyżywienia i porządku. W szczególny sposób dziękujemy przewodnikowi naszej grupy 3 ?brązowej”, O. Tomaszowi Mantykowi i O. Andrzejowi Derdziukowi, kapłanom a także Braciom uczestniczącym w tej pielgrzymce i innych pielgrzymkach.

7. Do środy można się jeszcze zapisać na furcie klasztornej na wyjazd na Golgotę Młodych w Serpelicach – w dniach 25 -29 sierpnia. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

8. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim się spotykamy z Waszej strony. Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra wspartej Bożym Błogosławieństwem i opieką Matki Bożej Częstochowskiej.