18 Niedziela Zwykła – 31.07.2016

I. W tę niedzielę:

1. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w dziś – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Ide z Tobą”. Można też ofiarować warzywa, ziemniaki, ogórki, cukinie. Warzywa można dostarczyć przy furcie 2 sierpnia od 17.00

II. W tym tygodniu:

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Biskupi Polscy zachęcają do przeżycia tego czasu w abstynencji od alkoholu. Księga trzeźwości wyłożona jest w zakrystii.

3. W poniedziałek zaczyna się drugi turnus Wakacji na Poczekajce dla dzieci. Są jeszcze wolne miejsca na trzeci turnus w dniach 16 ? 19 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

4. We wtorek Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwanym Odpustem Porcjunkuli. W tym roku przypada 800. rocznica tego daru dla Kościoła, dla wszystkich grzeszników. Można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych. Odpust można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00 Msza św. z Nieszporami Maryjnymi.

5. W środę wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę nr 3 prowadzonej przez naszą parafię poprowadzi O. Tomasz Mantyk wraz z O. Andrzejem Derdziukiem. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię. Zachęcamy do uczestnictwa na miejscu w białej grupie. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i Msze św. o godzinie 18.00 a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.

6. W sobotę Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej. Głowna Msza św. odpustowa z procesja o godzinie 11.30.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

§ I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 – w okrągłej kaplicy

§ I piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

§ I sobota – Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

III. Ogłoszenia inne:

4. Zapraszamy dzieci na bardzo ciekawe Warsztaty kreatywne. Warsztaty te są kontynuacją ubiegłorocznych zajęć, które prowadzono na Poczekajce. Będą odbywały się w dniach 8 – 12 sierpnia (II tydzień sierpnia), w godz. 14.30 – 19.30. Dzieci poznają nowe techniki plastyczne i techniczne, układy taneczne, zrobią potrawy kulinarne, będzie czas na zabawy animacyjne i wiele innych pomysłów na spędzenie wspólnego czasu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, udział w nich jest bezpłatny. Warsztaty są finansowane przez Urząd Miasta Lublin w ramach programu: Dzielnice Kultury. Proponowane zabawy stanowić mogą inspirację do rozwijania twórczego myślenia dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zapisy na początku zajęć.

5. Zachęcamy ludzi dobrej woli do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu. Jest to konkretny dar miłości bliźniego. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy sam będzie potrzebował tego bezcennego daru.

6. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu w godz. 17.00-19.00.

7. Witamy dziś w naszej parafii O. Pawła Kaczorka, który przybył do naszej wspólnoty z z klasztoru przy Krakowskim Przedmieściu. Życzymy Ojcu Bożego Błogosławieństwa w posłudze w kościele i we wspólnocie zakonnej a także dużo ludzkiej życzliwości w naszej wspólnocie.

8. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i klasztoru, za ofiary składane na pokrycie kosztów związanych z zakończoną wymianą okien na prezbiterium. Brakuje nam jeszcze 20 tys. zł. Niech Maryja – Patronka naszej parafii wyprasza Wam potrzebne łaski i dary a kończąca się dziś wizyta papieża Franciszka niech rozbudzi w nas pragnienie świętości i częste korzystanie z sakramentu Bożego Miłosierdzia. .

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Janina Kuczyńska z Alei Kraśnickiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….