17 Niedziela Zwykła -24.07.2016

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi O. Krzysztof Groszyk ?kapelana szpitala. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie. 6.30.

2. Od poniedziałku do czwartku w naszym kościele będą sprawowane Eucharystie o godzinie 19.00 dla pielgrzymów wspólnot neokatechumenalnych z Bośni, Chorwacji i Hiszpanii przybyłych na światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek o godzinie 10.00 rozpoczyna się I turnus Wakacji na Poczekajce. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi i trzeci turnus. Zapisy w kancelarii.

4. Od czwartku do niedzieli będziemy gościli Ojca świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie. Papież przylatuje do naszej Ojczyzny przede wszystkim po to, aby spotkać się z młodzieżą z całego świata. Ale odwiedzi jednocześnie Częstochowę, Kraków i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez cały rok. Niech będzie to czas wsłuchania w słowa papieża, wspólnej modlitwy w naszym koiciele poprzez uczestnictwo w te dni w wieczornej Mszy św. Wraz z Duszpasterstwem Młodzieży z naszej parafii będzie uczestniczyło w spotkaniu z papieżem ok. 100 osób.

II. W przyszłą niedzielę:

5. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się w przyszłą niedzielę – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Ide z Tobą”.

III. Ogłoszenia inne:

6. W piątek zakończyły się prace związane z wymianą i okien i konserwacją witraży. Zostały także zabezpieczone okna przed ptakami. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i jego pracownikom za rzetelną i wykonaną w planowanym czasie prace. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie to dzieło, za zrozumienie, życzliwość i za wszelkie oznaki dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziadkom z racji wspomnienia we wtorek rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.

7. Witamy dziś w naszej parafii O. Przemysława Kryspina, który przybył do naszej wspólnoty z Olsztyna. Życzymy Ojcu łaski Bożej w podejmowanych działaniach i dużo ludzkiej życzliwości w naszej wspólnocie.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Sałek z ul. Leonarda i Władysława Urban z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

9. Tradycyjnie wspieramy dzisiaj MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do skarbon wystawionych przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Niech będzie to także dar wdzięczności za opiekę Boga podczas jazdy samochodem.