16 Niedziela Zwykła – 17.07.2016

I. W tym tygodniu:

1. W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.30 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych w zakrystii

2. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio – w sobotę o godz. 18.00. Intencje do Nowenny można składać w zakrystii.

II. W przyszłą niedzielę:

3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Samochody do poświecenia należy ustawić na placu wokół kościoła i wzdłuż ul. Monte Cassino po stronie kościoła. Tradycyjnie tego dnia wesprzemy MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do puszek wystawionych przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

III. Ogłoszenia inne:

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. w listopadzie. Zapisy tylko do końca lipca. Na pielgrzymkę zapraszamy również małżonków obchodzących swoje jubileusze małżeńskie. W Kanie galilejskiej jest piękna uroczystość ponowienia przyrzeczeń małżeńskich. Program na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Zapisy u proboszcza parafii.

5. Od poniedziałku można odebrać w kancelarii bezpłatne karty wstępu na Arenę Lublin, gdzie 23 lipca odbędzie się ?Arena Młodych” – czyli główne spotkanie młodzieży w naszej diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. W związku z dużym zainteresowaniem udało się nam jeszcze dodatkowo otrzymać 50 kart więcej, można je także odebrać w kancelarii.

6. W tym tygodniu rozpoczynają się w ramach Światowych Dni Młodzieży – ?Dni w Diecezji” trwające od 20 do 25 lipca 2016 r. W naszej archidiecezji odbywać się będą po hasłem: Kraków zaczyna się w Lublinie. Tematem duchowych rozważań podczas spotkań w grupach z przybyłymi pielgrzymami będzie: Spotkanie Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre. W związku z mniejszą liczbą młodych przybyłych gości w naszej parafii nie będziemy przyjmować pielgrzymów w naszych domach. Natomiast od 25 lipca w naszym koiciele do czwartku włącznie będą sparowane Eucharystie dla pielgrzymów wspólnot neokatechumenalnych z Bośni, Chorwacji i Hiszpanii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Wydział Duszpasterstwa organizuje wyjazd na Mszę św z papieżem Franciszkiem na Jasną Górę .Wyjazd 27 lipca – powrót wieczorem 28 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje w Wydziale duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej. (tel kont. 81 532 12 65 kuria, wydz. duszp godz. 9.30-13.30)

8. W tym tygodniu zostały zakończone prace związane z wymianą wszystkich okien na prezbiterium. W najbliższym tygodniu będą już wstawiane witraże i prace końcowe. Dziękujemy wszystkim dobrej woli za dotychczasową pomoc finansową w pokryciu kosztów tej koniecznej inwestycji. Zachęcamy jeszcze do hojności. Brakuje jeszcze ok. 40 tys. zl. Ofiary można wpłacać na konto bankowe parafii z dopiskiem ? ?okna” lub składać w zakrystii, kancelarii lub do skarbony przy bocznym wyjściu od strony klasztornego ogrodu.

9. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Zygmunt Bojarski z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….