13 Niedziela Zwykla – 26.06.2016

I. W tę niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

II. w tym tygodniu:

2. Koncert dyplomowy studentów Wydziału Artystycznego UMCS – w poniedziałek o godzinie 19.30 w naszym kościele. Wstęp wolny.

3. W środę – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek nabożeństw świąteczny. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i popołudniu o 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka.

4. W ramach czuwania modlitewnego przygotowującego do Uroczystości Matki Bożej Płaczącej, nasza parafia została zaproszona do poprowadzenia czuwania – w piątek 1 lipca do Archikatedry lubelskiej. Czuwanie rozpocznie się Msza św. o godzinie 19.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

? I piątek ? Nabożeństwo wynagradzające będzie o godz. 17.30.Spowiedź pół godziny przed Mszami św.

? I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. Ogłoszenia inne:

6. Od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.

7. Konferencje przed Chrztem w lipcu, sierpniu i wrześniu odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca.

8. Poradnia Rodzinna i Klub Seniora w lipcu i sierpniu nie będzie czynne. Czynna jest jedynie w środy – poradnia przedmałżeńska.

9. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajkaodbędą się w dwóch turnusach: 25 ? 29 lipca, i 01- 05 i 16 – 19 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.

10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych z naszej parafii:

? Do Grecji pielgrzymka autokarowa we wrześniu ?są dwa miejsca wolne

? Do Ziemi św. pielgrzymka samolotowa w listopadzie

? Do Sanktuarium, Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ? pielgrzymka autokarowa we wrześniu.

Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej

11. Dziś w zakrystii przyjmujemy zapisy na bezpłatne karty wstępu na Arenę Lublin, gdzie 23 lipca odbędzie się ?Arena Młodych” – czyli główne spotkanie młodzieży w naszej diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu mogą uczestniczyć wszyscy. Jest to jedyny dzień zapisu na wejściówki.

12. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Bogdan Kucharczyk z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….