12 Niedziela Zwykła – 19.06.2016

I. W tym tygodniu:

1. Domowy Kościół serdecznie zaprasza na wspólną adorację dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w poniedziałek 20.06 po Mszy św. o 18. w kaplicy Matki Bożej. Będziemy modlić się w intencji małżeństw w kryzysie, oraz o potrzebne łaski dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

2. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.30 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii

3. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem O. Pio – we czwartek o godzinie 18.00. intencje do modlitwy składamy w zakrystii.

4. Uroczystość św. Jana Chrzciciela w piątek. Porządek Mszy św. powszedni. z racji uroczystości, tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemiezłiwość od pokarmów mięsnych.

5. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we wtorek: dla Szkoły im. B. Chrobrego i Króla Jana III Sobieskiego o godzinie 8.40: w czwartek: dla IX L.O. o godzinie 8.00 w starym kościele, o godzinie 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 38.

II. W przyszłą niedzielę:

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne ? za tydzień o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia inne

7. Chłopców w wieku szkolnym zapraszamy na wakacyjną wycieczkę z ministrantami pt “Śladami Jana Pawła II” w dniach 8-12 sierpnia 2016r. W programie Kraków, Wieliczka, Częstochowa, Wadowice, Łagiewniki. Koszt 450 zł. Zapisy u o. Andrzeja Cebuli.

8. Po raz ostatni przed wakacjami zapraszamy do kawiarenki parafialnej U Franka, gdzie na ciasto domowej roboty, kawę i zimne napoje zapraszają nas harcerki.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy na rożne sposoby wspierają działania remontowe w kościele i klasztorze. Na nadchodzący tydzień życzmy otwartego serca na Boże natchnienia, studentom zmagającym się z sesja egzaminacyjną światła Ducha Świętego a wszystkim ojcom z okazji zbliżającego się święta opieki św. Józefa i odwagi bycia autorytetem dla swoich dzieci.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Zmysłowski z ul. Dragonów, Mieczysław Repecki z ul. Herbowej i Stanisław Pytka z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….