11 Niedziela Zwykła -12.06.2016

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży dziś o 19:00. Zapraszamy szczególnie młodzież jadącą do Krakowa, dobrodziejów spotkania oraz wszystkie rodziny goszczące pielgrzymów z zagranicy.

II. W tym tygodniu:

2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek na msze św. o godzinie ‘18.00 z Nieszporami i po Mszy św. na nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. W czwartek w Gimnazjum nr 7 przy ul. Krasińskiego 7, o godzinie 10 odbędą się warsztaty ?Szkoła dla Seniora” organizowane z okazji Lubelskich Dni Seniora. Organizatorzy zapraszają.

4. Nasza parafia zostanie wyróżniona nawiedzeniem relikwii habitu i rękawicy św. O. Pio pielgrzymujących po całej Polsce. Relikwie przybędą do nas w czwartek. O godzinie 16.30 będzie przywitanie relikwii przed kościołem i rozpocznie się czuwanie. O godzinie 18.00 Msza sw. pod przewodnictwem Biskupa Seniora O. Antoniego Dydycza. Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program na plakatach w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 13.00, Po Mszy św. zostaną wręczone indeksy.

6. Kazania Katechizmowe będą głoszone w przyszłą niedzielę.

IV. Ogłoszenia różne:

7. Zakończyły się 23 Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. W turnieju wzięło udział 140 chłopców w 15 drużynach w trzech kategoriach wiekowych. Projekt ten był realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród, sędziom oraz odpowiedzialnym wolontariuszom ze Stowarzyszenia Poczekajka.

9. Weekend małżeński “Warto wspierać rozwój mężczyzny” prowadzony przez br. dra Piotra Zajączkowskiego odbędzie się w naszej parafii w dniach 17-19 czerwca. Weekendowe warsztaty są doskonałą okazją na pogłębienie swojej relacji małżeńskiej. Zapisy tylko przez stronę internetową kursnamilosc.pl Koszt: 150 zł od pary. Liczba miejsc ograniczona.

10. Chłopców w wieku szkolnym zapraszamy na wakacyjną wycieczkę z ministrantami pt “Śladami Jana Pawła II” w dniach 8-12 sierpnia 2016r. W programie Kraków, Wieliczka, Częstochowa, Wadowice, Łagiewniki. Koszt 450 zł. Zapisy u o. Andrzeja Cebuli.

11. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka na zimne – orzeźwiające napoje i super ciasto zaprasza nas młodzież Oazowa.

12. W Galerii w Amfiteatrze można jeszcze obejrzeć wystawę “Rekonstrukcje Historyczne” autorstwa Jarosława Czerniaka i Sławomira Węgrzyna, członków parafialnego koła fotograficznego. Wejście przy kawiarence.

13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i za wspieranie trudnego zadania wymiany okien w prezbiterium. Wymiana okien nastąpi w miesiącu lipcu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego Jubileuszowego festynu parafialnego, sponsorom, ofiarującym fanty i ciasto i wszystkim uczestnikom wczorajszego radosnego wydarzenia a także niezliczonej ilości wolontariuszy. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia zanurzania się w Najświętszym Sercu Pana Jezusa w codziennym życiu.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Dariusz Stępień z ul. Romanowskiego, Zofia Grzegorczyk z ul. Wołodyjowskiego i Elżbieta Stachura z ul. Powstania Styczniowego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….