Pielgrzymka do Ziemi świętej 5-12.11.2016 r.

CENA PIELGRZYMKI 600 zł i 940 USD (+100 USD wpłata u przewodnika w Izraelu)

dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami ? opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

 

1 dzień: WARSZAWA ? TEL AWIW

Wyjazd autokarem na lotnisko. Spotkanie pielgrzymów na Okęcie w Warszawie. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Tel Awiwu. Zakwaterowanie w Nazarecie. 

2 dzień: GÓRA TABOR 

Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Kana Galilejska ? sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Hajfa. Góra Karmel ? sanktuarium Stella Maris. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa. 

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE 

Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Kafarnaum ? ?Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem do Ein Gev. Góra Ośmiu Błogosławieństw. 

4 dzień: PUSTYNIA JUDZKA 

Jerycho ? panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan ? odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt
i panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem. 

5 dzień: BETLEJEM 

Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zwiedzanie bazyliki Bożego Grobu i Kalwarii. Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. 

6 dzień: JEROZOLIMA 

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, ?Pater Noster”, ?Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i ?Grób Dawida”, kaplica ?przy Wieczerniku”, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra ?in Gallicantu”. 

7 dzień: JEROZOLIMA 

Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu. 

 

8 dzień: TEL AWIW ? warszawa

Odlot do kraju. Lądowanie na Okęciu w Warszawie  i zakończenie pielgrzymki. przyjazd autokarem do Lublina. (Opłata za autokar dodatkowa)

 

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

Kapłani zabierają albę i białą stułę

 

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ

przelot samolotem na trasie Waszawa -Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa

pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

autokar do dyspozycji grupy, przewodnik po miejscach świętych

wszystkie bilety wstępu, taksówka na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

 

Zapisy  u proboszcza parafii O. Waldemara Grubki – tel. 600 407 351.